| Daniela_Ardeleanu_1980 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de vlogging dar nu inteleg chestia cu scenariul. Adica ce trebuie sa scrii in scenariu? Tot ceea ce zici si tot ceea ce faci? Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai putea sa scrii ce vrei sa zici doar ca sa-ti structurezi bine ideile pe care vrei sa le transmiti dar atunci cand filmezi nu poti sta sa citesti ce e acolo pentru ca o sa se oberve si o sa fie penibil. Daca nu poti vorbi liber pe un subiect fara foaie in fata nu te apuca de vlogging.

| Zazy a răspuns:

Bună! Cred că site-ul ăsta te va ajuta, scrie ceva şi de scenariu, pe acolo : http://playtech.ro/2012/cum-sa-faci-un-vlog-mai-bun/ Eu zic să nu te apuci de vlogging. Nu te descurajez, Doamne fereşte. Îţi vreau binele. Dar dacă te vei apuca ori vei ajunge pe pagina ''Omuleţul'', ori la Zmenta, mă rog. căci nu eşti expertă în asta, iar majoritatea o să-şi bată joc de tine. Dar cien sunt eu ca să-mi dau cu părerea? =)) Fă ce vrei, e viaţa ta.

| Daniela_Ardeleanu_1980 explică (pentru Zazy):

De ce zici ca o sa ajunj nuspu pe unde si alte prosti? Te-ai uitat la primul video al lui selly sau primul video al altor vloggeri care sunt cunoscuti acum? NU! El era expert? NU! se pare ca tu esti mai desteapta si tu te-ai nascut invatata. Selly nici nu se vedea in primul lui video si edita cu windows movie maker si poate ca filma cu o camera naspa! Tu de unde stii ca nu o sa imi iasa bine? Tu crezi ca o sa-mi iasa ceva gen cum fac prostele alea de 7 ani care se machiaza sau se joaca cu pausile? NU

| Zazy a răspuns (pentru Daniela_Ardeleanu_1980):

În primul rând, puteai să vorbeşti respectuos. Nu cred că te-am jignit, ca să-mi răspunzi cu aceeaşi monedă. Nu te-am descurajat, nici măcar nu aveam de gând să fac aşa ceva. Pe mine nu mă interesează de viaţa lui Selly, scumpo. Poate că nu era expert la început, dar s-a adaptat la viaţa de '' vlogger''. În legătura cu camera lui de filmat, ce te interesează, fătuco? Vrei să ştii şi când s-a dus pentru prima dată să se pişe, sau cum? laughing Penibil. Ah, în legătură cu replica asta a ta : ''se pare ca tu esti mai desteapta si tu te-ai nascut invatata.'' vezi că ai repetat pronumele ''tu'', iar această repetiţie mă '' zgârâie '' pe ureche. Nu drăguţă, nu m-am născut învăţată. Şi da, sunt deşteaptă.Ai o problemă cu asta? Te freacă grija? Te doare capul?
Doamne, copilele ăstea de 11 anişori... care se dau şi ele mari, şi care vor să-şi strângă un ban, prin intermediul Youtube. ului. Vezi-ţi fată de alocaţia ta laughing şi nu te da şmecheră, că nu eşti.
Pân' la urmă, e viaţa ta, fă ce vrei cu ea. Dar oricum, o să ajungi tu pe pagina cuiva laughing. De-abia aştept.

| Daniela_Ardeleanu_1980 explică (pentru Zazy):

Adica vrei sa zici ca tu vorbesti respectuos si eu nu? La ce te referi? Nu, nu vreau sa stiu cand s-a dus pentru prima data sa se pise! In primul rand vorbeam de primul video. Cred ca tu ai o problema si incurci cuvintele. Ce legatura au? In plus cred ca tu esti penibila cu tot cu respectul tau de vaca. Adica tu vrei sa zici ca nu te dai smechera ...sau ce? Nu a zis nimeni ca vreau sa fac bani din YouTube. Haha ha...ce-am mai ras! Si eu de-abia astept sa rad de tine cum o sa faci curat intr-o scoala ca o femeie de servici, spurcat-o!

| Zazy a răspuns (pentru Daniela_Ardeleanu_1980):

Faţă de tine, fătuco, vorbesc destul de respectuos. Ai spus : ''Te-ai uitat la primul video al lui selly sau primul video al altor vloggeri care sunt cunoscuti acum? NU! El era expert? NU! se pare ca tu esti mai desteapta si tu te-ai nascut invatata. Selly nici nu se vedea in primul lui video si edita cu windows movie maker si poate ca filma cu o camera naspa!'' Prea mult îţi pasă de viaţa lui Selly, scumpo, şi de aceea am spus : ''Vrei să ştii şi când s-a dus pentru prima dată să se pişe, sau cum?'' Deci tu eşti chiar proastă. Nici să citeşti nu ştii... Vai de capul tău. De fapt, cred că tu ai o problemă. Destul de mare. Eşti redusă mintal? Şi tu eşti penibilă, dar scuză-mă, eu nu sunt o balenă ucigaşă ca tine... mai slăbeşte, tipa!
Nu a zis nimeni de banii pe care vrei să-i ai, dar se observă. Nu primeşti de ajuns, nu eşti mulţumită, şi vrei să faci bani prin intermediul Youtube. ului. laughing ce păcat. De unde ştii tu că mă fac femeie de servici? Nu fur meseria mamei tale! În plus, învăţ destul de bine. Poate că tu visezi de mult timp să devii gunoieră.
Te-ai descris, în ceea ce ai scris tu mai sus, proasta bălţii. ''spurcato'' laughing.

| Zazy a răspuns:

Cine* scuze, am greşit mai sus.

| Kenwill a răspuns:

Daca nu intelegi ce e ala scenariu, atunci nu te baga in asa ceva. o.o
Si nu e greu sa cauti pe net!