| MasinutaCuBomboane a întrebat:

As vrea sa ma apuc de vlogging, imi puteti da ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| uninvited66 a răspuns:

O idee foarte buna.
1) Cauta o camera sa inregistrezi un full hd, ceva din domeniu iti recomand, pe suport digital. De ce digital? Pai in timp vei avea nevoie sa stergi si sa refaci inregistrarile.
2)Acum ce sa zic, pentru birou ai nevoie de 2 lumini calde spre reci, ce aduce un ton de culoare frumos, si un fundal ce atrage lumea( cauta ceva tipator)
3) Asta e partea ta, ideile tale, vorbele tale. Prin ceea ce faci trebuie sa atragi lumea, cat mai multa, deci cauta un subiect destul de cautat si discutat in toate partile ( foloseste FB, si YT )
4) Inainte de fiecare video creeaza o prezentare draguta... care sa fie ca o amprenta a ta!
5) Sa te distrezi!