| AndreeaDeea98 a întrebat:

As vrea si eu sa fac origami(ceva nou pe care inca nu l-am incercat) Pana acum am facut.flori kusudama, slinky, dupa origami club, vaza 3d, lebada 3d,cosulet 3d, quilling felicitare, stelute etc. Ce as mai putea face. Vreau site-uri (ceva care sa ii impresioneze pe ceilalti pentru ca la noi la scoala in saptamana scoala altfel avem atelier de origami si quilling iar azi am facut la scoala un cosulet 3d din 186 coli unei prietene iar profesoarele cand l-au vazut s-au mirat (pentru ca nu stiau ca eu stiu sa fac origami) iar doamna de muzica (de face acest atelier) a spus ca ma i-a si pe mine categoric in fiecare zi si sa vin cu tot ce stiu sa fac. Cele mai spectaculoase idei origami primesc fundita!
Trebuie ca pana pe 6 aprilie sa termin!

Răspuns Câştigător
| SnowyLeopard a răspuns:

Incearca si lalele, buchetele de flori, cocori in zbor si ceva cu tenta primavaratica. Incearca si ceva mai misterios, gen : bufnite, soare, luna, castel, poate chiar si ceva mai complex precum un cal, un hamster sau un iepuras (ca vine Pastele). Poti sa te ghidezi si dupa cele vazute zi de zi si sa creezi tu ceva special. Poate un medalion cu ceva... special al sau, un simbol. Oricum, succes! :*

| AndreeaDeea98 explică (pentru SnowyLeopard):

Multumesc, mi-ai dat ceva idei!

7 răspunsuri:
| TiaFCRB a răspuns:

Pai intr pe http://en.origami-club.com/ si faci de acolo...

| GoGu7 a răspuns:

Pai, intrii pe youtube si scrii origami si iti arata acolo cum sa il faci.

| AndreeaDeea98 explică (pentru GoGu7):

Pai am intrat si pe youtube, si pe origami club dar mai vreau si alte site-uri.Pana acum am facut cam tot ce as putea face...

| Root4004 a răspuns:

Avetzi atelier de origami la scoala?!?!? U in ce tara esti. nu cerd ca in Romania laughing

| AndreeaDeea98 explică (pentru Root4004):

Da, dar doar intr-o saptamana pe an e o noua lege in care o saptamana din tot anul scolar e altfel. Facem altfel de ore mai distractive si nu invatam carte, nu scriem etc.

| andrei2ooo a răspuns:

Uite aici http://www.origami-diagram.com/. Sper ca te-am ajutat