| KinderBeeeib a întrebat:

Astazi e ziua mamei mele si eu si sora mea ne-am gandit sa ii facem o prajitura cat ea si prietenele ei sunt in oras.Prajitura trebuie sa fie rapida deoarece nu vor sta mai mult de 1 ora,o ora si jumatate maxim 2, nu trebuie sa fie facuta la cuptor si avem la dispozitie :
-oua
-lapte
-zahar (vanilat, fin si normal)
-nuca de cocos (fulgi)
-lamaie
-scortisoara
-cacao
-bomboane
-praf de copt
Astea sunt cateva ingrediente cred ca cele mai importante.Ne puteti da cateva retete simple.Multumim,funda! Si

Răspuns Câştigător
| 1RoxaNNa a răspuns:

Daca aveti si biscuiti puteti face niste bomboane rafaelo:
tocati biscuitii(1kg); amestecati cu zahar; margarina sau unt; sin puneti in mijloc cate o bomboata de ciocolata de ex.le dati forma de cerc apoi le dati prin fulgi de nuca de cocos(in compozitie, daca e prea uscata, puneti putin lapte, iar vinul ca esenta sper ca a ajutatwinking