| Blossomis a întrebat:

Buna TPU.
Astazi mi-am castrat pisica si este putin ametita si cade din picioare.
Cam dupa cat timp isi revine?
9deja a trecut 5-6 ore)

Răspuns Câştigător
| EvangelineLovin a răspuns:

Asa e, pisicile trec cam greu peste castrare sau sterilzare. Pisoii sunt mai puti afectati decat pisicile. Eu cu ale mele am stat vreo 2 zile pana sa-si revina. Nu mai mancau, beau, mergeau nimic.Ai grija de ea, si rabdarica. O sa fie bine. Ai grija sa nu stea la frig si sa nu se loveasca.

10 răspunsuri:
| Fantoma_1807 a răspuns:

Cred ca de acum si/a revenit, este asa in prima zi, dupa aceea mai urmeaza vreo doua zile in care este mai apatica, nu maninca, nu bea apa, important este sa ai rabdare, eu ii mai dadeam iaurt pe bot, apa ii mai dadeam ca o seringa fara ac si antibioticul pe care ni l/a dat medicul, dupa aceea incet, incet va reveni la normal, sincer sa/ti spun mitzi a mea este prima la frigider de regula, in acele zile nici nu s/a sinchisit si eu plingeam ca nu mai e mita atit de energica, dupa trei zile dimineata era iarasi la frigider, bine cred ca o mai durea ca mai miorlaia cind o luam in brate dar acum avem pe 5 aprilie un an de la operatie si super O. K. este super activa, jucausa si cind vrea alintata nu mai scapi de ea. RABDARE se va face bine, peste vreo 10 zile e ca noua, a mea nici nu mai aude motanii este ocupata cu vrabiile.

| greencity a răspuns:

1 zi de cazut de pe picioare, si 2-3 zile de miuaunat de durere.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu o tine in frig sau in soare. Stiu ca nu e recomandat. Nu stiu cum de nu a ramas la medic pentru supraveghere pana a doua zi, măcar! Asa se face! Tu stii ce dureri are saracuta?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai are 8 vieti!

| ateuNEGATIV a răspuns:

Chiar ai facut asta? asta e tare

Răspuns utilizator avertizat
| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Pisicile isi revin foarte greu dupa castrare...
E important sa aiba toate conditiile si confort sporit, fii langa ea, mangai-o, pentru ca e in mari dureri.
Stiu ca o prietena de-a mea a facut acelasi lucru si si-a revenit in maxim 3-4 zile, dar a stat tot timpul langa ea.
Nu o lasa sa faca efort.
Numai binebatting eyelashes

| NonEinstein a răspuns:

De obicei pisicile isi revin mai greu cand vine vorba de castrat, pana maine dimineata o sa fie ca noua.

| xxralumaryxx a răspuns:

Si eu mi-am castrat motanul si ea tot asa ametit insa si-a revenit peste 2 zile.winking Ai rabdare si ai sa vezi ca va fi binewinking