| anonim_4396 a întrebat:

Azi dimineata m-am dus la magazin, stau la curte si am o pisica, nu e de rasa sau ceva e o pisica normală, cand m-am intors de la magazin era foarte agitat si nu prea mieuna incercam sa o mangai si nu ma lasa sa o ating pe spate in zona aia aproape de coadă. Wra murdar si nu înţelegeam ce e cu el, am înercat sa ii dau mâncare, sa ii dau apa si nimic. Era foarte speriat si daca voiam sa pun mana pe el se facea ghemotoc si credea ca vreau sa il bat desi noi(familia mea) nu am dat niciodată in el, dupa mai ieşeam afară sa il verific dar nu l-am mai găsit si nici pana acum nu a mai venit, oare a murit? De ce se comporta asa? Ma simt îngrozitor ca nu l-am putut ajuta si nu vreau sa imi imaginez ca nu mai e. Era un suflet nevinovat.

3 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Poate s-a batut... sau e in calduri si s-a tavalit.

| Vioreldb a răspuns:

Doar Dumnezeu stie asta frate.

| Vioreldb a răspuns:

Pe a mea a calcat-o tata cu masina in curte.Ea a vazut ca motorul este pornit si ca vine spre ia dar de zila a preferat sa fie calcata.Acum merge intr-o parte si mi se rupe sufletul cand o vad dar poate se va face bine...pacat de suferinta lor caci o pisica aduce liniste in suflet.