| ஐஐ a întrebat:

Buna laughing Sa va povestesc ceva de ras. Pisica mea face o chestie pe care nu o pot numi vreau sa spun ca cand sta intinsa si o mangai peste tot isi ridica coada si face cu picioarele intr-un fel si cand o ating cu ceva acolo cred ca se excita ceva de genu
Ce inseamna asta?laughing

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Daca nu este sterilizata, a intrat in calduri.Asa facea si a mea si radeam de nu mai puteam cand o vedeam tot timpul cu coada in sus.Iar cand o mangaiam era chiar perversalaughing
Nu o imperechea pentru ca e un chin pentru ea.Ca si la oameni, o nastere nu este usoara, si implica foarte multa grija si responsabilitate.Plus ca alti pisoi adusi pe lume, in conditile in care deja sunt prea multi care isi cauta o familie, n-are rost.Sunt atatia amarati care asteapta sa fie adoptati.Cel mai bine o sterilizezi, pentru ca in faza urmatoare o sa-ti faca pipi in paturi sau pe unde mai considera ea ca e frumos, si o sa-ti miorlaie de-o sa sara toti vecinii.Depinde si de varsta.Sterilizarea se face in general dupa varsta de 6-7 luni.Asa este recomandat de multi veterinari.Parerile sunt imparite. Unele pisici sunt sterilizate si la 4 luni.Nu este o operatie complicata.

Răspuns utilizator avertizat
| Kriss96 a răspuns (pentru ஐஐ):

Sterilizarea nu doare absolut deloc. Pisica este anesteziata general in timpul operatiei.In ziua de azi riscul de a pati ceva este redus la 0%.Nu costa mult si vei primi sfaturile necesare pentru ca in zilele de dupa operatie trebuie sa-i dai pisicutei mancare usoara si sa ai grija sa nu-si scoata firele (in ziua de azi nici macar nu se mai scot firele; cad singure dupa o vreme).Dar asta doar o perioada de cateva zile, maxim o saptamana.
In Bucuresti exista cabinete care sterilizeaza gratis atat pisicile strazii cat si pe cele care au proprietar.Gasesti lista cabinetelor pe internet.
Daca nu esti din Bucuresti, atunci este o problema.
In general o sterilizare poate ajunge la 2-3 milioane daca alegi un cabinet foarte bun. Daca nu este un cabinet foarte bun, pretul va scadea.Insa va scadea si calitatea operatiei.
Daca esti din Bucuresti iti recomand FalconVet.

Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

E in calduri

Răspuns utilizator avertizat
| IMC90 a răspuns (pentru ஐஐ):

Da. Sau o duci la veterinar sa fie sterilizata happy

| MissIoana2002 a răspuns:

Pisica ta este in calduri. Daca are peste un an ar trebui sa o duci la imperechiat.Cel putin asa este la caini. Sper ca te-am ajutat.

| russeld a răspuns:

E indragostita