| Simplegirlbb a întrebat:

azi in timp ce eram la scoala cainele meu a fost la bunica in curte si s-a suit pe niste lemne si a sarit la mine in curte de la aproximativ 3/4metri. Cand am ajuns acasa mi-a spus mama ce s-a intamplat si m-am uitat sa vad daca s-a lovit. Pe corp nu e lovit,dar se pare ca si-a rupt dintii si se vede foarte clar ca il doare tare. ce sa fac? dau fundita. nu as vrea sa moara sau sa pateasca ceva pentru ca am mai avut unul care a murit calcat de masina, maine face 3 saptamani... as suferi enorm.

Răspuns Câştigător
| bacteria a răspuns:

Ar trebui sa i se faca (la o clinica veterinara) o radiografie a capului, in scopul de a vedea si daca nu e afectata mandibula sau eventual alt os. Vezi ca s-ar putea sa dezvolte probleme cu mancatul din cauza dintilor netratati si eventual infectii. Apoi trebuie verificat si daca nu si-a fracutrat vreo coasta, etc, prin palpare si eventual radiografie si pentru asta. Asa ca du-l la veterinar, da.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du-l la veterinar

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Stai liniştită, câinele tău nu va muri.
Se va face bine încurând.
O zi bună!

| defapteunuexist a răspuns:

Cati ani are cainele?

| trutu006 a răspuns:

Du-l la veterinar sad

| LeMoNNNaDe a răspuns:

Houu Maidanezii Si dc pui la Categoria
AstA
?

| ombladon a răspuns (pentru LeMoNNNaDe):

Fiecare cu fantezia lui.

| Simplegirlbb explică (pentru LeMoNNNaDe):

Deoarece cred ca este urgent. ok? si nu e maidanez.

| Simplegirlbb explică (pentru ombladon):

Fantezie?

| Auslesse a răspuns (pentru LeMoNNNaDe):

Daca e al ei, clar, nu e maidanez! cainii care au stapan, nu-s maidanezi!

| ombladon a răspuns (pentru Simplegirlbb):

Poti sa-i spui "boala", fiecare percepe zoofilia cum vrea...

| xLoLiCk a răspuns:

Da-i un baton de ciocolata, il calmeaza.