| rAc0132 a întrebat:

Buna TPU.
Azi, mi-am cumparat un Agapornis care are un an. Este unul singur si uneori se "sperie" in colivie si incearca sa scape.
1.Este normal pana se acomodeaza?
2.Trebuie sa ii deschid usita de la colivie
3.Am o camera destul de mare si inalta, daca dupa ce iese nu se mai intoarce in colivie?
Daca stiti va rog ajutati-ma! Sunt panicat!

1 răspuns:
| Dumitru_Mirelasimona_1971 a răspuns:

1.e normal pentru ca nu cunoaste camera casa si pe tine 2.pai ar trebui dar tu alegi ori il lasi in cusca pentru toata viata ori ii mai dai druku pentru a zbura sau aer dar grija sa nu iasa dar fiind dabea luat si nu te cunoaste nu e o idee buna 3.depinde daca e foame sau sete reintra in colivie dar daca cumva deschizi asteapta sa intri inapoi si ai grija sa nu iasa pe geam etc si pandestel cand se duce sa manance sau sa bea apa ca sa il inchinzi la un moment dat e el pasarea iubirii dar grija ca daca nu te cunoaste poate sa te muste nu tare sau sa se puna pe tine si sa nu mai plece sansa de muscare 0.1 la suta sansa sa se puna pe tine 68 la suta si mult noroc