| Filip133 a întrebat:

Buna TPU mi-am luat o pereche de agapornis recent si vreau sa stiu cum sa ii fac sa nu le fie frica de mine sau de oricine altcineva pentru ca daca ii scot din colivie zboara prin camera se se sperie de orice.

2 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Le trebuie timp de acomodare. @Niklauss are dreptate, fara miscari bruste sau zgomote care sa ii sperie. Dupa ce se vor acomoda, ne vei intreba ce sa faci sa nu ti se mai urce in cap! happy

| Niklauss a răspuns:

Încearcă sa nu faci miscari bruste si da-i jucării, sau pune jucării prin case deoarece le adoră.

Stii ca si Agapirnisul poate sa vorbească? Ai putea sa petreci mai mult timp cu el ca sa îl inveti sa vorbească.

Uite aici si in site care cred ca te-ar ajuta : http://informati-despre-animale.blogspot.ro/......ornis.html

Ai mai pitea merge si la jn magazin de animale sa te lămurească cu chestia asta, sau poti sa pui întrebări pe forumuri cu animale.

Sper ca am fost de ajutor, funda?