| DoDo a întrebat:

Buna TPU cand eram la bunici vaa aceasta am gasit un catel mic adica eram cu prietenele mele ma plimbam si n-eam oprit la poarta unei pretene si acolo ea a gasit cateiiberau doi eu nu am putut sa ii iau pe amadoi am luat doar unul era baiat avea coada mica mmulta blana labutele destul de maricele si urechile in forma de,, v,,. acum ceea ce doresc eu sa stiu ce rasa ese si daca este.si mai am una nu este o intrebare legata de ce rasa este catelul este despre pisci pisicile alb cu negru sunt de rasa europeana? sau daca nu ce rasa st? dau funda

5 răspunsuri:
| DoDo explică:

nu cred ca este akita ca are coada scurta ori mioritic sau carpatin

| Nicolelenaa a răspuns:

Nu stiu de catel dar stiu ca pisicile alb si negru nu sunt de rasa
sunt maidaneze
atat stiu

| M.madallina a răspuns:

Da, pisicile acele sunt europene...numai daca au putin par, nu au coada stufoasa multa blana pe corp, etc. iar catelul poate fii ciobanesc carpatin... dar cel mai indicat e sa il duci la cineva care cunoaste rasele gen veterinar, nu avem noi cum sa iti spunem.bafta!

| M.madallina a răspuns:

Catelul mai poate fi akita inu...desi nu cred ca gaseai asa pe strada caine de rasa, cred ca este maidanez, si eu am vazut o gramada de catei pe starda care aratau de rasa...

| temani2008 a răspuns:

Te pot ajuta cu pisicile pentru ca nu stiu cum arata catelul si nu ma pricep la fel de bine ca la pisici. Daca pisica e alb cu negru si are blana scurta da este europeana dar daca e cu blana lunga e himalaiana sau persana.
Scuze ca nu iti pot da raspunsul complet dar dupa descriere putea fi atat pichinez cat si o corcitura intre niste catelusi de talie mijlocie sau mica.

Paa!