| denysuka16 a întrebat:

Cum imi dau seama daca catelul meu este de rasa. este foarte pufos are labutele albe este maro deschis-inchis urechile si codita putin inchise la varfuri...

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Nu poti sa iti dai seama doar dupa culoare. Daca nu l-ai cumparat de la un crescator si nu i-ai vazut parintii, probabil ca nu este de rasa. Incearca la veterinar.

9 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Du-l la un veterinar, veterinarul se pricepe ce rasa este si o sa iti spuna daca este metis cu ceva sau rasa oarecum pura.

| Mussette a răspuns:

Întrebi medicul veterinar. Își va da seama.

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

Fiind pufos e destul sa iti dai seama de rasa. poate fi canis, bison..etc

| denysuka16 explică (pentru Causanu_Elena-Ramona_1981):

Pai este un maro castaniu si nu cred ca poate fi bison. eu vreau sa stiu daca este de rasa...a da si are si botul negru micut

| LaLaura a răspuns (pentru Causanu_Elena-Ramona_1981):

Cainele meu cand era mic era foarte pufos, cret si negru, dar rasa e pechinez metis cu schnauzer si acum e roscat ( puii isi schimba blana si culoarea cand cresc)

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns (pentru LaLaura):

Da,la fel ca oamenii(culoarea parului

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns (pentru denysuka16):

Poate fi canis, sau corcitura de canis

| denysuka16 explică (pentru Causanu_Elena-Ramona_1981):

Nu arata deloc a canis. catelul meu e foarte pufos. cred ca blanita lui are vreo 3-4 cm. si are botul foart micut nu asaa...

| Smileee2 a răspuns:

Intreaba-l