| Biee11 a întrebat:

Ce credeti despre pisici
Dar despre caini cine crede la fel ca mine funda+vothappy

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Hei! Eu cred ca pisica este un animalut bun de companiehappy sta langa tine te joci cu ea, o mangai, si este tare mandra si afectuasa pisicuta este un animal bun de companie.Eu cred despre caini ca sunt cei mai buni prietenii ai omului pai uite cateva motive:te ajuta, te apara de cineva care vrea sa-ti faca rau.Este un animal credincios si ascultator, dar asta depinde si de caine cum il educi tu adica unii caini cand vine cineva strain la tine nu zice nimic si unii caini cand intra cineva latra la el, il musca...defapt un prieten mi-a si spus ca, daca intra cineva strain la el in curte si e dezlegat nu e legat il musca tare zici ca-l omoara dar depinde si de acre caine vrei mic sau mare dar toti te apara.Toate animalele de companie care le-ai dat tu exemplu pisica si cainele amandoua sunt afectuase si simpatice si nu conteaza sa faci diferenta dintre caine-pisica pentru ca fiecare are personalitatea ei proprie.

3 răspunsuri:
| Ramo137 a răspuns:

Pisicile sunt naspa, lenese, daca mori, pisica te mananca, pe cuvant.
caini sunt destepti, activi si daca mori, incepe sa urle si cheama pe cineva, pe cuvant.

| ElenaMaria003 a răspuns:

Din punctul meu de vedere [cred ca nu este si al tau laughing] pentru tinut in apartament, mai bun este un caine. pentru ca: 1.cainele nu lasa atat de mult par ca pisica(unii, daca ii piepteni nu lasa deloc, cum ar bichonii); 2. cainii sunt mai inteligenti; 3. poti participa cu ei la diferite concursuri de frumusete sau inteligenta; 4. nu te vor trada niciodata; 5. te iubesc mai mult decat pe sine, nu ca pisicile...singurul inconvenient este ca trebuie dusi afara.dar dupa ce te obisnuiesti, va fi o placerelove struck Picile, in schimb, te zgarie (vorbesc din experienta, credeti-ma) ...sunt si ele afectuase si alintate, dar cand vrei sa te joci, nu poti cu o pisica pentru ca isi scoape armele laughing

Concluzia mea: Caini VS Pisici
Castigatorul: Cainele love struck Parerea meawinking

| Pinck0 a răspuns:

Pisicutele sunt niste dulci, mumoase si pufoase. Iubesc sa le lingusesc.Catelushii.sunt draguti:X!