| Anca1313 a întrebat:

Ce firma de mancare pot da unui pui de 2 luni de rasa Cavalier Charles Spaniel? Si sa mi spuneti si cat costa hrana. Si spuneti si ce hrana sa-i dau cand e adult.

Fundaa!

Răspuns Câştigător
| NoFeelings a răspuns:

Total canin starter. Nu stiu exact pana la vârsta de da, intereseaza-te.
Nu niciun caz pedigree sau firme slabe, din supermarket.
Pentru când e mare, TOTW, Acana, Orjen sunt cele mai bune.

| Anca1313 explică (pentru NoFeelings):

Canin Starter e de la firma Royal Canin? Daca da cand e mare pot sa i aceeasi firma? ( adica Royal canin)

| NoFeelings a răspuns (pentru Anca1313):

Da, e de la Total Canin.
Deși Total Canin Starter, e super recomandata, Total Canin obișnuit nu e prea recomandat de nimeni, și în niciun caz de mine

| Anca1313 explică (pentru NoFeelings):

Si cand e mare ce hrana i as putea da? Tot de la Royal canin.

| NoFeelings a răspuns (pentru Anca1313):

Păi TOTW, Petkult, Acana, orijen, aste sunt super premium

| Anca1313 explică (pentru NoFeelings):

De la Royal Canin.

| NoFeelings a răspuns (pentru Anca1313):

Nu e bun totalul canin

| Anca1313 explică (pentru NoFeelings):

Dar advance pot sa i dau?

| NoFeelings a răspuns (pentru Anca1313):

Să știi că da. Advance e o firma foarte buna. Dar sa îl înveți de mic cu boabele, că al meu are trei ani și nu a mâncat niciodată boabe.
Mai bine ii iei prima un kg, vezi daca ii plac (le introduci treptat în alimentația lui) sau dacă nu te orientezi spre o alta firma. Atenție, nu ii da de adulți sau de talie mare, cere vânzătorului pentru talie mică și să îi menționezi vârstă.
Mâncarea pentru câinii de talie mare, adulți, e creata special pentru ei, având numărul de proteine special etc.
De asemenea, dacă mai ai întrebări despre câini îmi poți scrie mesaj pe TPU și îți răspund cu drqg

12 răspunsuri:
| ana090182 a răspuns:

Va rog ajutati-ma si pe mine, am pus o intrebare pe contul meu. sper sa ma ajutati

| ana090182 a răspuns:

Royal Canin nu e bun, incearca Acana, Hill`s
Cel mai bine, Purina ProPlan pentru pui, iar cand e mare, pentru adult