| anonim_4396 a întrebat:

Un caine ciobanesc mioritic mi-a distrus de 3 ori viata.
In urma cu 3 luni mi-a ucis cel mai de pret dar de la mama mea, pisoiul. Il iubeam enorm, insa fiind mic nu m-am atasat asa de mult.
Pisica mea de un an, cea care se baga la mine in san si se juca cu mine, de care ma atasasem in mod special a murit cu o saptamana dupa asta.
Practic, mai ramasese un pisoi care nu ma suporta si mama lui.

Sunt o iubitoare inraita de pisici si greu am iertat cateaua mea pentru asta. Insa, crezand ca e ultima oara am lasa de la mine.

Insa dupa ceva timp, mama a gasit un pisoi.
Pufos, dulce si de o curatenie imaculata. I s-a facut mila, asa ca mi l-a adus mie.
Era acum cateva luni, prin iunie. Mi-l pune usor pe perna. Era un pui mic, cu ochii albastrii ca cerul, botic mic si o blandete nemaipomenita.
S-a asezat langa mine si a inceput sa toarca. M-am atasat imediat de el.
In cateva zile, el era cel mai bun prieten al meu. Dormea cu mine, se juca cu mine. Abia invatase sa mearga si se juca cu mine. Dadea cu laba si se baga la mine in san, unde torcea.

My everything...
http://www.facebook.com/......media/set/

Il iubesc ca pe ochii din cap, cand nu dorm cu el nu e seara buna. VIn acasa cu gandul la el. Plec 2-3 zile mi se face dor de el.
M-am atasat de el in mod spectaculos.

Insa astazi, pisoiul pe care la 11:00 il lasasem dormind pe perna mea, torcand cu un pupic de la revedere(plecam la scoala), care se intindea usor si se juca cu parul meu, dormea pe burta mea sau in cap, il gasesc intr-un lighean, vomitand, morfolit, ranit si jumatate mort!

Am vazut asta, mi-am pierdut mintile! Nu imi trecea prin minte decat ciobaneasca mea mioritica nenorocita care a facut a 3a prada.
Am zis: te rog, nu si pe asta!
Voiam sa ma rog la Dumenzeu, dar nu cred in el.
Am picat in genunchi plangand. Am intrebat-o pe mama ce s-a intamplat, si acelasi lucru.

Nu mananca, nu face nimic. Cainele nu ii omoara, le rupe coloana si efectiv burta este in cealalta parte, vomita mereu, pana moare.

Nu ma puteam si nici acum nu ma pot oprii din plans.
My everything o sa moara pana maine.
Am zis STOP.

Pana la urma, sunt animal.
Cainele a animal si nu realizeaza, dar nici eu nu realizez unele fapte pe moment cu toate ca ajung sa le regret. Pisoiul ala este cel mai important lucru pentru mine dupa prietenul meu.
Il iubesc, il ador!
Sa vezi ceva ce adori pe moarte?!
GATA! Am luat o piatra si.
Nu dau in animale, probabil o sa ziceti ca e doar un caine si nu judeca.
Am pacatuit, am dat cu bolovanul in capul cainelui! nu imi pasa.

Nu e mort, insa o sa il vand.
Intrebarea mea este totus, ce pot face sa nu se mai chinuie pisoiul? Mi se rupe inima aucm, langa mine cand plange de durere. Nu imi spuneti sa ii dau cu ceva in cap ca nu sunt chiar asa.
Probabil nu o sa ma credeti sanatoasa, dar chiar nu stiu ce sa fac, si in privinta cainelui, daca am facut asta o pot face din nou! daca nu il vinde, eu o omor cu mana mea, cert ca e catelusa mea, deja a 3a oara nu se iarta!
Ce pot face sa gandesc pozitiv sau sa nu mai plang?

25 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Daca viitoare cand ai o pisica fa ceva ca pisica si cateaua sa nu se intalneasca. Incearca sa duci cat mai repede pisicutul la veterinar, sa certi cateaua, s-o pedepsesti si cand vei mai avea o pisica sa tii pisica intr-un loc ferit de catea. Calmeaza-te, ia frumos pisicuta in brate si fuga la medicul veterinar sau daca nu cheama unul acolo. http://ambulanta-veterinara.ro/ambulantaveterinara-contact.html poti suna si sa chemi ambulanta pentru pisica. Bafta si insanatosire grabnica. Nu da catelusa daca parintii tai nu sunt de acord...

| TrottiForYouOfSurprise a răspuns:

Sa si ca m-a impresionat ce ai zis.Tu trebuie sa-ti recunosti pe cine iubesti mai mult! Pe pisicutele care au fost si care poate mai urmeaza sau poate pe catelusa ta.Cea ce ai facut tu cu catelusa ta a fost ca o greseala la nervi. Daca tie iti pare rau ca ai lovit-o atunci este bine! Tu mai vrei pisicute >? Alege! Stiu ca e greu sa alegi intre doua animale frumoase numai ca ti-as zice sa-ti alegi pisicutele.Mie imi plac mai mult cainii de o mie de ori dar nu sa le lasi sa moare pe bietele pisicute pe capete.Nu omora cainele pentru ca el nu intele ci doar vinde-l! Succes si nu-ti face griji, a fost doar o greseala de nervi.Insa a doua problema plansul nu poti sa-l controlezi prea mult, nu e o greasala daca ai plans si plangi.Incerca sa te abtii, stiu ca e greu. Incodata succes si bye

| whatevernvm a răspuns:

@Krissy, cateaua are curtea ei si pisica sta in casa, dar a iesit pe geam.
NU am ce sa ii mai fac, nu o pot duce la ora asta la veterinar si nici nu am cum.

Ca celalalte pisici, o sa moara. Abia respira, acume din ce in ce mai rau, nu se misca si are burta mutata. Daca era rana descisa o duceam al veterinar, dar asa.

Nu e catelusa, e drac. Si mama e de acord, a vrut sa ii dea cu toporul in cap dar s-a abtinut. I-am dat cu piatra in cap, insa mai mult nu fac. Daca nu o sa pana sambata, o omor.

| whatevernvm a răspuns:

TrottiForYouOfSurprise, nu imi e deloc greu sa aleg. Urasc cainii de la primul pisoi care mi l-au ucis, insa il tinea mama si tata, eu nu suport cainii.Am ales pisicile de cand sunt aici, insa nu uram cainii asa tare. Nu a fost un gest la nervi, ba chiar as fi in stare sa ii dau cu o lopata in cap daca nu l-ar vinde.

Si va multumesc pentru raspunsuri, pisoiul meu s-a stins azi-noapte.

| whatevernvm a răspuns:

@Pirkko, sunt constienta ca nu convietuiesc bine impreuna, de asta i-am facut cainelui curte separata si pisicile stau numai in casa. Insa la un moment de neatentie a iesit, si cum nu stia locul a intrat.
@Kronstadt, eu nu am vrut acest caine de la inceput. Nu suportam cainii, dar acum ii urasc. Cainele nu a fost alegerea mea dar am fost nevoita sa o agreez.Stiu foarte bine ca reactioneaza instinctiv, insa nu musca oamenii si nu latra, nu ma gandeam ca poate face asta avand in vedere ca mai am un caine car emusca oamenii dar pisicile dorm langa el. Gestul cu piatra a fost la nervi, insa si acum as fi in stare sa mai repet asta.

| whatevernvm a răspuns:

Tu ce vrei ma?

| nirvanacartof a răspuns (pentru whatevernvm):

Am uitattrolling on the floor
In fine.

| nirvanacartof a răspuns (pentru whatevernvm):

Nu mai conteazahappy.

| whatevernvm a răspuns:

Suferi?

| Ruxii1234 a răspuns:

Stiu ca esti suparata si eu as fi daca mi-ar omora cineva animalutele dar decat sa omori cainele si sa il ai si pe el pe constiinta, daca nu gasesti cui sa-l vinzi da-l la cineva pe gratis care are curte sau il vrea, totusi e un caine de rasa si cineva tot l-ar vrea dar sa nu omori cateusa.Ea a facut asta din instinct si daca a vazut ca nu a fost certata si pedepsita atunci cand a omorat prima pisicuta nu si-a dat seama ca a gresit si de asta a si continuat.
Daca parintii tai sunt de acord da-o la cineva si i-ati cate pisicute vrei.
Imi pare rau pentru pisicute.

| Pirkko a răspuns:

Cainele tau ti-a distrus viata? Si inca de 3 ori... Esti excesiva! Si ai o atitudine socanta in privinta lui! L-ai lovit cu un bolovan in cap!
Ar trebui sa stii ca pisicile si cainii nu convietuiesc bine impreuna. Rare sunt cazurile in care aceste animale se apreciaza. Si daca stai la curte si vrei un caine de paza dar vrei si pisici care sa se plimbe pe afara, nu vad cum speri tu ca lucrurile sa se petreaca bine.
Cat despre atitudinea ta in privinta cainelui tau, du-te si te uita in oglinda si trage-ti palme! Cum, pana mea, sa omori un caine? Esti intreaga la cap, fetito? Socant! Socant! Socant!

| Dope a răspuns:

Taceţi naibii din gura, iubitori de câini ce sunteţi! Dobitoci incompetenţi, habar nu aveţi prin ce trece fata asta!
Imi pare extrem de rău pentru pisica ta! Şi eu iubesc pisicile la fel de mult, poate mai mult! sad La mine faza e că si eu am un ciobănesc german si al meu fuge daca vede un pisoi. Pisicile mele (am 4) ii pufăie in faţa, se sperie, şi fuge. Sunt total de acord cu tine in privinta gestului care l-ai facut cainelui, dar... faza e că aşa nu invata! Du-l naibii la un adăpost sau vinde-l, asta daca primesti bani pe el. Şi i-aţi o altă pisicuţă. Imi pare extrem de rău sad Si mai ales modul in care moare. Din ce oraş esti? Sună-ţi veterinarul sa vină de urgenţă acasă la tine, cu trusa, sau la cabinet! Fă ceva, daca iţi pasă de ea. Înca o data...Condoleanţe!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Uaaaau, sunt socata, cata minte ai avut, ca dupa ce a omorat doi pisoi ( desi chiar unul era suficient sa iti ridice un semn de intrebare ) sa il aduci si pe al treilea? Frecati menta toata ziua pe Internet, cand, daca ai fi dat un search pe Google, ai fi invatat mai multe despre rasa asta si de agresivitatea de care sunt capabili, daca simt ca li se incalca teritoriul.
Sa omori cainele? Fato, tu esti sanatoasa la cap? Esti singura vinovata pentru ce s-a intamplat!

| nirvanacartof a răspuns:

straight face.
Nu omora cainele.Te rog.
Am ramas socata dupa postarea tastraight face.

Doamne fereste.
Mi s a rupt inima cand am citit dar cand am auzit ce ai facut asta chiar mi s-a urcat la cap.
Du-te la un psiholog.
Te rog sa nu iei asta ca jignire, dar nu mi se pare normal sa ii faci asta cainelui.
El a facut asta pentru ca este animal de paza plus ca ei chiar nu isi dau seama.
Te rog, doar vinde-l!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta denota faptul ca te doare la basca de educatia cainelui! Cainele nu are nici o vina, el actioneaza din instinct.
Daca il omori, dai dovada de o mare imbecilitate!
De fapt, ai dat dovada deja, prin postarea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dulcyaa rolling on the floorcrezi ca daca isi ia alt pisoi no sa aiba aceiasi soarta?
Trebuia sa te gandesti ca nu poti avea si un caine si o pisica...
OMG, u chiar crezi ca cainele are vreo vina?
De la primul pisoi ucis trebuia sa-l duci la un curs de dresaj sau cel putin de educatie, sau pnm sa renunti la caine...
Oricum gestul cu piatra a fost o mare greseala tu ai minte... cred..., cainele are, dar nu atat de dezvoltata insa isi face meseria, de ce crezi ca se numeste caine de paza, ca sa raneasca sau chiar sa ucida intrusii.
HellăuKitty ai o problema cu iubitorii de caini? exact acelasi raspuns de mai sus. Vezi ca eu nu te-am insultat pentru ca esti iubitoare de pisici happy, inca odata iti zic, ma fetita cainele de paza e... ca sa faca paza MĂ, nu ca sa stea ca sticla de Boemia \ ca bibeloul in curte.
Deci ce a facut cainele a facut pentru ca e caine de paza asta trebuie sa faca sa faca paf intrusii, dar prin ce ai facut tu arati doar ca esti mai rpoasta decat un caine.Nu cred ca tie ti-ar conveni sa mergi la scoala, ceea ce trebuie sa faci si sa-ti car un ditamai bolovanul in moalele capului.
Se vede ca nu prea gandesti normal... si maicata sa-i dea cu toporu-n cap?
Haolo doamne saracu caine daca nu isi face meseria ii bateti, daca isi face meseria sa nu lase pe nimeni ii bateti, apai pana mea nu sunteti normali... serios vorbesc.
Poate fi si o pedeapsa de la Dumnezeu, dar totusi ma, credeai ca omorand-o pe ea ai sa rezolvi ceva?
E si a 3-a greseala a ta ca sa stii si cum ai zis tu,, nu se iarta''.
Eu iubesc cainii si pisicile, dar HellăuKitty cu raspunsul tau chiar mai jignit desi nici macar nu postasem straight face, vad ca asa...thinking ceva imi spune ca e cam evident ca tu injuri aici si te lupti.thinking ca sa iti dea tie funda rolling on the floor.
Eu nu vreau funda, vreau doar sa zic adevarul nu cred ca esti sanatoasa.
Helawkitty as putea sa te raportez fara probleme pentru ca jignesti asa intr-un mod stupid si general toti iubitorii de caini straight face eu nu te-am facut dobitoaca sau incompetenta, dar trebuie doar sa ma provoci, inainte de aceasta postare am crezut ca ai ceva minte da'... chiar am vazut ca esti obsedata de aia de funde care nici nu citeste tot o zis odata ca s-a stins.Cine esti incompetent noi sau ea?
Si cainele meu a murit cum crezi ca m-am simtit? Si nu a fost vina mea a suferit o boala, straight face Dar la intrebarea mea nu te-ai obosit sa raspunzi pentru ca sunt,, iubitor de caini '' happy.
Sper sa nu faci a 4-a greseala tinand si cainele si pisica si apoi sa moara amandoi.
Cred ca deja nu mai esti trista deci no sa ma chinui sa raspund si la intrebarea mea pentru ca eu consider ca este mult mai important un comentariu.

| d1onn5o a răspuns:

Inca de la prima victima cainele trebuia pedepsit, certat, batut, asa tu i-ai dat de inteles ca poate sa faca asta in continuare.
Cum dracu ai rezistat...

Răspuns utilizator avertizat
| TSI a răspuns:

Salut!
Cautam azi ceva pe net si am gasit postarea asta. Imi pare rau ca s-a terminat asa. Si eu am un caine ciobanesc mioritic si tin foarte mult la el. Chiar daca a trecut ceva timp de cand ai postat, cred ca ura ta pentu caini ti-a ramas. NU vreau sa te judec pentu ce ai facut, inteleg, si mie imi plac pisicile... Vreau doar sa iti recomand un film inspirat dint-o poveste reala. Filmul se numeste "Hachiko: A Dog's Story" si e singurul film care a reusit sa ma faca sa plang (si crede-ma ca am vazut sute de filme). E o adevarata lectie despre iubire si loialitate!
Dupa ce o sa vezi acest film o sa privesti altfel cainii si o sa intelegi ca daca stii sa ii iubesti ei iti vor deveni cei mai buni prieteni.
Iti doresc numai bine happy

Răspuns utilizator avertizat
| rynaqui a răspuns:

Mai bine un caine decat o pisica, ce sa zic, torcea in san, tare mi-ar fi placut sa fiu in locu ei...:X

| Blayan18 a răspuns:

Ce sa faci ma? Sa il vinzi? Ar scapa prea usor asa, mai ales ca a omorat 2 pisicute nevinovate mai ales una mica si gingasa! In locul tau sa mor de nu m-as duce la el si las bate pana las omora! Poate m-as imbraca in ceva gros ca in caz cand il bat sa n-are cum sa ma muste! (Apropo ai zis ca ti-a distrus viata de 3 ori si tu ai zis ca pisica aia mica si inca una adica 2 )

| Blayan18 a răspuns:

In locul tau l-as omora.

| imagummybear a răspuns:

Acum mai traieste pisoiasul?

| Allysiatat a răspuns:

Thmne cum ai putut sai dai catelului cu un bolovan in cap. imi pare rau sa-ti zic dar ai o problema grava inteleg ca tia omorat pisicile dar asta a fost vina ta ca nu ai stiut sa ai grija de ele. pe catel nu trebuia sa il lovesti sa il omorii. catelul nu are creirul la fel de dezvoltat ca noi lovind un animal care nu are mult crier si multa mine da dovata ca si tu ai la fel de multa minte ca el. nu sunt de partea cateilor adica imi plac si cateile si pisicile catelul meu chiar a salvat viata pisicii mele dar din pacate a murit. imi pare rau pentru pisica ta dar pe catel trebuia sa ii dai drumu pe strazii daca vroiai sa scapi pe el nu sal omorii.