| lovelolipop a întrebat:

Cine da spre adoptie puiuti de bichoni? Sau daca stiti pe cineva?! Pentru adoptie sau maxim 100 lei.

8 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Adoptiicaii.ro
mai sunt metisi

| AnonimKidd a răspuns:

Uite:nu o sa-mi bat joc de tine, dar nu o sa gasesti pui de bichon cu 100 de lei.Nu spun nu.Mai exista si persoane ''disperate'' care nu mai pot intretine puii si ii dau si gratis ca sa scape de ei.Atata timp cat ai bani de hrana pe care ti-o recomanda veterinarul si de vaccinuri o sa fie bine. Apropo pe mine nu ma mai mira nimic...Am auzit si de mancare de caine care costa 100 de lei.

| heiii a răspuns:

Nu vei gasi niciun bichon la pretul asta.iti trebuie cel putin 400 lei.si si asa la pretul asta..ai gasi doar bichon havanez.

| Atotstiutorul a răspuns:

Pai cu 100 lei abia daca poti sa cumperi mancare!
pretul pentru un pui de bichon este mult mai mare mai vb cu mami sa iti dea mai multi bani!

| DarkAngel98 a răspuns (pentru Atotstiutorul):

Da dar daca stam sa ne gandim, daca il da mai scump poate nu il cumpara nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing 100 de lei ar veni un bichon gratis...
100 de lei nu e nici un sfert din pretul acestora...mai degraba vei gasi cu cel putin 200 de Euro, adica 800 de lei...
Si un catel de rasa e o responsabilitate mare, nu e o jucarie. Eu am Yorkshire Terrier si nu e asa de usor sa-l intretii.
Gandeste-te cat trebuie sa platesti pe luna...ii trebuie mancare, jucarii, recompense (in caz ca-l dresezi), sampon, s.a.m.d...Asa ca mai gandeste-te, si ai rabdare ca daca tot ti-l doresti atata vei face rost de unulwinking

| lovelolipop explică (pentru anonim_4396):

Si eu am Yorkshire Terrier luat fara bani de la o femeie care nu vrea sa faca afaceri cu caini (cum este si normal), si este rasa pura, mi-au fost aratati parintii si carnetele lor de sanatate.O am de 2 ani si cand a fatat si eu am dat puii pe gratis, si ei fiind rasa pura.Si nu imi spune tu mie ca nu pot gasi un bichon la maxim 100 lei, fiindca sunt oamenii care ii dau si la acest pret.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lovelolipop):

Draguta, eu doar imi dadeam cu parerea. Na poate tu ai prieteni sau rude sau chiar necunoscuti care pot sa iti vinda unul cu 100 lei, nu zic ca nu, dar acestea sunt cazuri mai rare. Eu, de exemplu, am cautat cat m-au tinut picioarele pentru un Yorkie mai ieftin dar n-am gasit si n-am avut de ales, mi l-am cumparat cu cat era, asta e. Scuza-ma daca raspunsul meu de mai sus te-a deranjat big grin Sa ai o zi buna!