| crystyna92 a întrebat:

BUNA TPU! de 2 zile nimfa mea se comporta ciudat..se zbate in colivie ca si cum ar vrea sa iasa afara din colivie...nu ii pot da drumul ca are doar 2 luni si nu stie sa zboare.
I-am dat drumul de cateva ori si s-a lovit sadsad... ce sa fac?

4 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Trebuie să o înveți să zboare. Ea în colivie încearcă să-și întindă aripile, e ca și cum tu ai sta mult jos și după un timp simți nevoia să te dezmorțești, așa e și la păsări.
E normal să se lovească de obiecte la început dar dacă nu îi dai drumul nu o să învețe niciodată și nu e ok. Îți trebuie răbdare, o iei pe mână și faci o mișcare bruscă în față ca și cum ai vrea să o arunci în sus și repeți asta până poate să zboare, după o să reușească ea să aibă control și să nu se mai lovească de obiecte.
Dacă îți plac cățeii te aștept cu un like la pagina mea: https://www.facebook.com/Yodapuffy?fref=ts

| crystyna92 explică (pentru FucktheSystem):

Dar o am de 2 saptamani si pana acum nu a facut asa statea cuminte pe bat ..adica era mai linistita ...de doua zile se zbate...

| FucktheSystem a răspuns (pentru crystyna92):

Păi poate nu a simțit nevoia, sau poate a făcut-o când nu ai fost tu atentă, sau ai fost plecată.

| nightrosesred a răspuns:

Du-o la veterinar