| Kemyy a întrebat:

Am un peste Betta si de cateva zile se comporta ciudat. Nu prea mai mananca, sta cu capul la suprafara, nu mai tresare cand il ating cum o facea inainte si se zbate ca si cum ar vrea sa sara din bol laughing Sta nemiscat ...intr-un loc. Ce are?

4 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Bineinteles ca a murit. Avea probleme, trebuie sa stii cate ceva despre ei ca sa tii unul mai mult timp. Eu sunt si acvarist, daca vrei sa te ajut pe viitor cu pestele, ii pot da sfaturi. Putem vorbi pe facebook daca doresti.

| MgdDroopy a răspuns:

Pai cel mai rau este sa il atingi.
Vezi in site-ul de mai jos diverse boli ale pestilor Betta.
Schimba apa, dezinfecteaza tot acvariul (fierbe tot ce este in el).

http://acvablog.ro/ro/boli-betta-splendens/

| Kemyy explică (pentru MgdDroopy):

Multumesc dar nu mai e nevoie...a murit crying(((

| MgdDroopy a răspuns (pentru Kemyy):

crying((((((((