| manuelaaa a întrebat:

De ceva vreme, catelusa mea mananca iarba, vomitand-o mai apoi. A slabit semnificativ in ultima vreme, deoarece am hranit-o cu boabe de caini, care nu ii prea plac.Am decis sa cumpar conserve(care le adora) zilnic si sa o hranesc asa o perioada, insa vomitatul ma face sa ma sperii...credeti ca este o problema? multumesc mult...
fundita.

10 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Cd mananca iarba o doare stomacul - da-i sa manance supa bineinteles cu carne de pui fara oase - o sa-si revina

| jadir a răspuns:

In primul rand caini mananca iarba atunci cand au dureri de cap, stomac etc.Nu`i mai da bobe cumparai pedigree(energizant) o perioada pentru ca spuneai ca este slaba apoi continua cu pedigree normal.Dai oase sa roada ai va intari stomacul, ajuta digestia etc
Daca vomita o data de 2 ori pe luna nu e nici o problema, mai mult sa nu fie.

| jadir a răspuns:

Ahhh scuze, vezi daca nu cumva are capuse prin blana.

| Tsunade99 a răspuns:

Iarba face bine la stomac. Si la pisici, si la caini. Insa poate aia nu e tipul de iarba care face bine. Daca chiar vrea iarba nu ii permite sa mance si in schimb cumparaiiarba speciala dintr-un pet shop. Daca iarasi vomita, duo la veterinar.

| Madalina066 a răspuns:

Am avut si eu o situatie aseamanatoare, catelul meu manca si apoi vomita. A tinut-o asa 2 zile...iti propun sa mergi cu el la veterinar, mananca iarba deoarece are probleme cu stomacul. Inca ceva nu da oase de puii cainilor deoarece in timp perforeaza peretii stomacului si vor avea probleme. Mai bine ai merge la un veterinar sa ii faca un consult.
Sper sa se faca bine!

| papusikatha a răspuns:

Daca mananca iarba inseamna ca are dureri de stomac.

| sensa a răspuns:

Din cate stiu cainii si pisicile mai mananca iarba ca sa le mai"curete" stomacul.si ai mei mananca insa.nu vomita.cel mai bine ar fi sa mergi la veterinarhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! N-aş vrea să se supere nimeni, dar în probleme de sănătate, e valabil la animale ce e valabil şi la oameni: nu urma sfaturile de pe net, mergi imediat la medic!

| Meowyes a răspuns:

Da...dureri de stomac ori poate e gravida. ^-^

| eNdzor a răspuns:

Iarba nu se mananca.se fumeaza laughing