| AnnaMariaaa a întrebat:

Va rog ajutati-ma, astazi tata cand s-a dus afara a mai gasit in cutie cu otrava pentru soareci doar o pastila si erau 5 acolo, cutia este de o saptamana acolo, dar problema este ca, catelusa noastra a gasit cutia, iar ultima pastila care mai era, era scoasa din cutie si era sfaramata, problema este ca, credem ca a mancat din pastile si am chemat veterinarul, i-a facut 3 injectii, dar acum a inceput sa i se inroseasca ochiisad, acum ii face tratamnet, iar daca trece de primele 2-3 zile insemna ca scapa. voi ce credeti o sa fie bine? cei care au pus otrava acolo au zis ca pastilele sunt testate pe caini si ca ei nu mananca, dar catelusa asta este mica si cam prostuta si baga orice in gurastraight face... oare o sa fie bine?(catelusa este a sefilor parintilor mei si daca pateste ceva:-s o sa iasa urat).

5 răspunsuri:
| G a răspuns:

Noi nu putem garanta nimic, daca va fi bine sau nu. dar sa va invatati minte sa nu mai puneti otrava in locuri unde pot ajunge cainii, chiar daca "sunt testate pe caini si ei nu mananca". n-ai garantia ca, cainele nu mananca sau ca nu pateste nimic. folositi mai bine capcane de soareci.

| deea4u a răspuns:

Imi pare raustraight face am patit la fel doar ca la mine a mancat grausor de soareci a murit acum 3 anisigh parca si acum imi vine sa plangstraight face
iti urez succes si sa se faca binesad
la mine nu a fost asacrying

P. S:eu nu am chemat veterinarul

| IoanaBogdana a răspuns:

Catelul varei mele a mancat otrava si dus a fost...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca sa chemi un veterinar mai bun sa vezi interneazo la un spital de caini si trebuie sa isi revina asta e se mai intampla si eu am patit cateva injecti si e sanatos: vezi ce faci nu vreau fundita poate cineva iti da raspunsul mai buntongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă eşti din Bucureşti du-te urgent la Spitalul veterinar de la Ilioara (cred ca e în Balta Albă) sau la Răzoare, unde începe Drumul Sării, e un spital particular. DU-TE de urgenţă, trebuie să-i facă spălături stomacale, perfuzii cu medicamente, astea nu se pot face acasă. Mult noroc. Te rog scrie-mi ce s-a mai întâmplat cu căţeluşa.