| YumiHozuki a întrebat:

Doresc niste sfaturi, cu ce sa ii hranesc pe hamsterii mei pitici rusesti ca sa fie grasi, dar doresc ceva sanatos nu ceea ce ii este interzis lor. Sunt prea slabi, mananca mult, dar. nimic rezultate.

Răspuns Câştigător
| DenissaRoxana a răspuns:

Legume: morcovi, salata, patrunjel (bogat in vitamina C), fasole pastai, porumb;
Fructe: banane, mere, nuci, caise;
Carne: de pasare (pui, curcan) - fiarta, nu prajita;
Alte alimente: orez fiert, ou fiert, paste, paine uscata.
Interzise: migdale, seminte de fructe (mar, struguri).
Interzise: rosie, usturoi, ceapa, avocado, cartof crud, vinete, mazare cruda, fasole boabe, rubarba, praz, pepene rosu, varza in cantitati mari.
Interzise: citrice (lamai, portocale, grapefruit).
Interzise: carne de porc, branza sarata sau grasa.
Interzise: cacao, ciocolata, prajituri, cipsuri, mezeluri, muraturi, inghetata, conserve, alimente procesate, alimente dulci, alimente sarate.

Bafta!

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Vezi sa nu fie bolnavi daca nu se ingrasa.