| Ak99 a întrebat:

Doua zile in urma am dat cu lac o bucata de lemn si pe lac scrie ca timpul de uscare este de maxim 24 de ore, si lacul de pe bucata mea de lemn s-a cam uscat dar e putin lipicios si cand il apas mai tare imi ramane amprenta pe lac.Stie cineva ce pot sa fac ca lacul sa se usuce de tot?

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Ce ai facut? Unde ai dat cu lac pe o bucata de lemn? Trebuia sa faci asta in casa sau in magazie si o lasi sa se usuce la cald, la temperatura potrivita( posibil la o temteratura camerei > peste 20 grade Celsius!