| mariaaaaaaaaaa a întrebat:

FUNDA! Am si eu o problema...cam acum 1 luna cainele meu a fost calcat de masina pe labele din spate. dar nu asta este problema...in cateva zile si-a revenit, merge, mananca, latra, etc. Dar de cateva zile tususte foarte des si vomita saliva. ce ar putea avea? este grav? HELP!

4 răspunsuri:
| Banannie a răspuns:

Exact la fel am patit eu acum doua luni, numai ca al meu a patit-o cand eram la tara si a dat tractorul peste el. Dupa o saptamana de la accident tot asa a inceput sa vomite. Am fost cu el la doctor si i-a facut injectii cu metoclopramid( este un medicament de la farmacia umana impotriva starilor de voma), dar a doua zii iar a inceput sa vomite, l-am sunat pe doctor si a zis sa-i mai dau, a treia zii Rocky al meu deja nu mai manca nimic si nu se mai putea tine pe picioare cand am fost cu el l-a bagat pe perfuzii si i-a facut o groaza de injectii si a luat foarte multe antibiotice, insa acum e ca nou, zici ca nici nu a trecut prin toate astea. Veterinarul lui a spus ca fie a avut o fisura interna de la accident, fie a luat un microb din iarba. Oricum mergi de urgenta la veterinar ca eu o saptamana am suferit mult cu el pentru ca se agravase de aveai impresia ca va muri sad.

| ralucaralu a răspuns:

Pai in afara de mersul la veterinar nu stiu ce poti face. Poate isi revine si nu e nevoie.

| Dahliaa a răspuns:

Buna! Du-l la veterinar urgent. Poate are simptome dupa traumatism sau poate are simptome de parvoviroza.

| viky98 a răspuns:

Du-l la veterinarbig grin