| andreea_7821 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Cainele meu tuseste foarte tare, se ineaca, dar nu pentru ca este racit ci deoarece este batran si are probleme cu inima.De 2 ori s-a intins pe jos pentru ca nu mai putea respira si era sa moara. Devine din ce in ce mai grav, cum facu cel mai mic efort incepe sa se inece.Trebuie sa stea numai in pat! nici nu mai mananca si de asta nu pot sa ii dau pastilele care mi le-a recomandat medicul deoarece le vomita! Help! fundita

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Eu zic sa il duci la medic sa ii faca toate analizele, sa vada 100% ce are,nu asa pastile sau mai stiu eu ce. Are toate vaccinurile facute? Sau ar mai fi ceva,daca ai zis ca tuseste,poate are ceva in gat. Catelusa mea cand a inghitit o bucata de lemn, i s-a oprit in gat, sa intins pe jos, tusesa, numai respira, era gata. Dar tati ia bagat mana pe gat si ia scos lemnul.Cine stie ce are, chiar daca e batran asta nu inseamna ca nu trebuie dus la medic.

Numai bine! Sa ma anunti si pe mine, in legatura cu cainele, pentru ca imi plac foarte mult cainii.

| andreea_7821 explică (pentru ancaval):

Multumesc mult pentru raspuns, am mai mers cu el la medic si mi-a dat alte pastile, acum e binisor, dar tot mai tuseste. Oricum mai putin si incerc sa nu il las sa faca prea mult efort ci sa se odihneasca!

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

Probabil a avut o viata frumoasa. Nu ai ce sa faci o sa maoara pana la urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Draga mea fetiță, să nu te sperii și să nu te superi pe mine, dar trebuie să-ți spun că dacă e bătrân și are și probleme cu inima, atunci așteaptă-te să se ducă în raiul cățeilor. A fost o vreme greu de suportat pentru cei cu probleme cardiace, fie ei oameni, fie animale.
Du-l la medic, nu zic să nu îl duci, dar fii pregătită pentru orice. Asigură-i liniște și iubire. Mângâiați-l cu calm și fiți mereu lânga el. E mare lucru pentru el.
Știu ce spun, ne-a murit câinele acum un an...

| andreea_7821 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru raspuns dar as vrea sa iti spun ca nu s-a dus in raiul cateilor....multumescc oricum pentru raspuns si sa stii ca este f. bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreea_7821):

Mă bucur din tot sufletul meu, și pentru cățel și pentru tine. Să fiți sănătoși! happy