| MinnieRawr a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa imi iau un bichon maltezhappy. Stau la apartament.
Parintii mei nu vor, spunand ca un caine nu poate sta in apartament.Eu imi doresc foarte mult am scris multe pagini de informatii, nume si altele. Cum sa ii conving ca bichonul este un caine potrivit pentru apartament?

Dau fundahappy.

5 răspunsuri:
| symy_1713 a răspuns:

Rabdare! Si eu mi-am petrecut ultimele 2 luni sa-i conving sa-mi ia yorkie! Eu am facut si prezentari in power point. Am avut multa rabdare pentru ca mama nici nu vroia sa auda si se enerva daca o bateam la cap prea mult! Deci ai rabdare! Plangi, fii trista, deseneaza catelusul si pe tine plangand langa daca nu merge cu frumosul. Uita-te pe internet numa la catei bichon! Spune-le ca o sa inveti catelul sa faca la litiera. Fii foarte abatuta de fata cu ei. Nu te enerva! Doar fii distrusa, spune-le ca nu mai poti, ca este foarte mic!
Sper ca te-am ajutat happy!

| Sabiina a răspuns:

Eu zic ca nu tine chestia asta cu `sa fii trista, sa plangi`. Acum depinde, daca ai parintii care se induioseaza repede, poate. Si eu imi doream un catel cocker[la apartament] si parintii nici nu vroiau sa auda. Spuneau ca lasa mult par si ca trebuie scos afara si ingrijit si ca tot pe ei o sa ramana toata treaba ca eu nu sunt responsabila si sunt dezordonata etc. Si atunci m`am pus pe treaba imi fac curat in camera ii ajut mereu la treaba, imi fac teme, citesc, ii ascult. E foarte greulaughing. Dar pana la urma i-am convins. Si in toamna, cand o sa fete un cocker al unei vecine voi avea si eu un puisor de cocker. Asa ca te sfatuiesc sa faci si tu la fel ca mine, cine stie, poate va merge. big grin Iti urez multa multa bafta si sa nu te lasi batuta daca iti doresti intr`adevar un catelus.happy te-am pupat! :*

| Creionash a răspuns:

Si eu stau la apartament si imi doresc fooooarte mult un si-tzu sau yorkshire.am incercat sa ii ocnving pe ai mei dar...in zadar.probabil ca ei stiu cel mai bine.crede-ma ca te inteleg si as vrea si eu mult un caine.dar ei mi-au spus ca imi voi lua cand o sa imi iau cand voi sta la casa mea.dar nu mai am rabdare oana atunci.insa nu am ce face.am fcaut tot posibilul sa ii conving.dar daca ai bunici in apropiere care stau la casa ii poti ruga pe ei sa iti ia.si il vizitezi oricand doresti pe catel.eu nu pot pentru ca am bunicii departe si merg doar o data pe an.nu stiu daca ai cum sa ii convingi pentru ca nici eu nu am reusit.crying.mai e mult timp pana o sa am casa mea.sad. asta este.te pup:*.si sper ca ai tai sa iti ia un bichon daca ai mei nu mi-au luat.sad

| VivianKorea a răspuns:

Spui ca te apara de hoti, mai zici ca nu trebuie ei sa se ocupe de el ci tu il scoti afara, cam atat. Funda?

| zuzupink99 a răspuns:

Ralu sunt in aceeasi situatie ca tine. nici eu nu stiu ce sa fac.ai mei nici sa nu auda de asa ceva.si eu imi doresc asa mult un bichon frise m-am gandit si la un nume.Fifilove struck