| CatalinAlexandru28 a întrebat:

..
Stau la bloc si mi-as dori un catel (bichon maltez), dar parintii mei nu vor. Zic ca fac prea multa mizerie.
I-am explicat ca daca o sa primesc unul o sa am mare grija de el, fac curat dupa el, dar nimic. Cum pot sa-mi conving parintii sa-mi ia acest caine?
P.S. stau la apartament cu 2 camere si am strans pana acum 100 lei. (de bani nu este problema ca fac rost repede).
Raspansul care ma ajuta primeste funda! big grin

Răspuns Câştigător
| Music2 a răspuns:

Buna Padurariu_Catalin_1995 si eu am fost in aceeasi situatie.Iar eu cum sunt o incapatanata nu m-am lasat pana nu i-am convins. Am promis ca o sa fac curatenie, ca o sa am mare grija de el si ca o sa il plimb de cate ori este nevoie. Cu toate ca m-am rugat de ei c-am o luna(timp in care am facut curatenie prin casa) am obtinut ce vreau. Sper sa te ajute. happy

2 răspunsuri:
| Badica_Robert_1990 a răspuns:

Asa sunt parinti! Dar daca iti doresti unul spune-le sa ti-l faca cadou de ziua ta!
Sau daca nu ia-l tu mai intai si o sa vezi ca o sa se indragosteasca toata familia de el!

| ShifToKeY a răspuns:

Frate cumparal si te duci cu catelul la parinti si le spui mama tata lasati-ma macar o saptamana sa deti daca face galagie daca nu o sa-i gasesc alt loc unde sa doarma! FUNDA!