| cosminamereu a întrebat:

Imi doresc foarte mult un catel Bichon sau Shih tzu pe care sa il tin in apartament, dar tata nu ma lasa de nici o culoare sa imi iau unul. Am incercat de toate dar nu merge absolut nimic. Voi ce parere aveti? Ce pot sa ii mai zic?

Răspuns Câştigător
| Geanina2000 a răspuns:

Ai putea sa il rogi sa tii un catel de proba. Dar nu lua unul de pe strada, deoarece ii vei da impresia catelului ca i-ai oferit un camin iar cand il vei "returna" lumii dure, va fi cea mai mare dezamagire pentru el.
Roaga o familie care are, in general in saptamanile acestea de vacanta vor vrea sa plece. Spune-le ca ai tu grija de catelul lor timp de 1 sap, cat sunt plecati, si explica-i tatalui tau ca daca nu vei putea intretine un catel, atunci nu ii vei mai zice nimic, poate asa il convingi si va vedea cum ingrijesti unul.

Dar acum fara suparare, nu ar fi mai frumos sa cauti un catel de talie mica pe care il vezi pe strada si sa il iei?
Cateii de rasa cum ar fi Bichonul, vor avea noroc de o casa, si mai ales ca sunt foarte scumpi, de aceea nu vor fi lasati de izbeliste.
Asa daca vei lua unul de pe strada, vei salva o viata.
Eu am dus doi caini la bunicul meu, dintre care unul i l-am oferit unei fete, Si nu este de rasa si il iubeste la fel de mult.
Te rog, incearca asa, pana la urma este un suflet!

2 răspunsuri:
| TeodoraC a răspuns:

Hey! :* Trebuie sa ii demonstrezi ca esti responsabil si ca vei avea mare grija de el. Arata-i lucruri interesante despre aceste rase- documenteaza-te!
Daca ii arati ca esti matur si ii castigi respectul, ai mari sanse sa primesti catelul dorit. Bafta! happy

| Anutzaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Poti sa ii zici ca vei fi cuminte si ca iti doresti foarte foarte mult un catelus din asta. Succes! kiss