| Didw a întrebat:

Ceau. Aveti idee cum pot sa-i conving pe parintii mei sa-mi ia un catel Bichon crying. ma rog mama e de acord, dar tata nu prea. Ce as putea sa fac ca sa-l conving? Imi doresc foarte mult si i-am promis ca o sa am grija de el. Multumesc kiss [Fundita]

8 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Buna! big grin<

| covexrobu a răspuns:

Sa stii ca intretinerea unui caine nu este o "afacere" prea ieftina. Te costa 200 de lei pe luna minim. Asta ca sa il intretii cum se cuvine.

| Roxxu13 a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu. Iti dau un sfat: pentru o perioada d timp fa`i mereu p plac tatalui tau: fa curatenie in casa mereu ca o sa`si dea seama cat d mult iti doresti. eventual ii mai povestesti cat de mult iti doresti si cat ai studiat despre cainele dorit.si mai pui si tu un catelus pe desktopul pc`ului(asta a functionat mereu)laughing. dar in general demontreaza`i ca esti demna sa ai un caiine... fundita? scuze de mesaju` anonim eram eu si am uitat sa ma loghez

| Didw explică:

Mai nu e problema banilor happy.

| nirvanacartof a răspuns:

Buna Deea.Sunt Maria.
Deci la mine a fost invers cu mama. A durat o gramada sa o conving dar a mers. Roaga-l de cate ori il vezi du-te pe langa el si intreaba-l daca nu iti ia un catel ca iti doresti mult ca o sa il ingrijesti, iubesti...
La mine a merslaughing

| BiaJ a răspuns:

Wow la mine exact invers tata vrea si mama nu...si eu vreau yorkshire.love struck

Chiar imi pare rau nu stiu cum sa te ajut sunt in aceeasi situatiebig grin

Dar le spui totusi ca o sa fi mai buna ca inainte ca o sa-i asculti, si o sa faci dupa caine curat! Mai zici si tu acolo un va iubeschee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu. Iti dau un sfat: pentru o perioada d timp fa`i mereu p plac tatalui tau: fa curatenie in casa mereu ca o sa`si dea seama cat d mult iti doresti. eventual ii mai povestesti cat de mult iti doresti si cat ai studiat despre cainele dorit.si mai pui si tu un catelus pe desktopul pc`ului(asta a functionat mereu)laughing. dar in general demontreaza`i ca esti demna sa ai un caiine... fundita?

| ethna a răspuns:

Pai daca te roga parintii tai sa faci anumite treburi fale ca sa nu spuna de 2 ori ca sa vada ca ai responsabilitate si ca esti pregatita sa ai un catel. te poti documenta despre aceasta rasa de caine. blana lor poate fi uneori o povara. si cauta pe net ca poti cumpara si gasi. daca cere prea mult negociaza. cam atat... sper sal cinvingi. succes