| skumpikkk a întrebat:

Buna TPU in legatura cu iepuroaica...mi-a fatat ce fac tin iepuroiu langa iepuroaica si pui sau ii separ? aaa si inca ceva o sa traiasca puii pe frigu asta?

Răspuns Câştigător
| thalyslly a răspuns:

Masculul il iei pana mai cresc aia mici
o sa traiasca ca iepuroaica isi smulge puf de pe burta pentru aia mici dar ar fibine sa ii pui la caldurica sau sa acoperi cusca cu ceva
si peste o luna sa ii separi si pe aia mici de mama
funda?

2 răspunsuri:
| addy1999 a răspuns:

Puii vor traii si pe frig daca stau cu mama lor.sub nici un caz sa nu atingeti puii.mama ii va omora daca o veti face. iepuroiul trebuie inlaturat departe de femela dar nu trebuie ucis

| Maryana_Adyna_1997 a răspuns:

Separi puii cu iepuroaica de iepuroi, altfel puii voir fi mancati de iepuroi si sa nu pui mana pe ei o perioada ca iepuroica ii va manca ea va simti miros strain, daca sunt intr-un loc cat de cat cald vor supravietui.