| boqdan19 a întrebat:

salut...am o iepuroaica rasa urias german care mi-a fatat...am descoperit dupa 2 zile ca toti puii sunt morti..care ar fi cauza si dupa cat timp o pot imperechea din nou?

6 răspunsuri:
| RoxanaDenisa a răspuns:

Buna. Pot fi multe cauze, chiar foarte multe. Una care imi trece prin minte ar fi: A avut conditii bune de trai, hrana si apa la dispozitie?
Alte: Masculul a fost tot de rasa ei?
Cum am zis, cauze sunt multe, nu ma apuc acum sa ti le zic. Iar, daca ai pus mana pe pui, iepuroaica nu ii mai accepta si nu ii alapteaza si e normal ca puii sa moara.
Ii poti lasa impreuna, se imperecheaza ei cand le vine timpul...

| puisor10dulce a răspuns (pentru RoxanaDenisa):

Da, pot fi multe cauze. E prima data cand a fatat? S-ar fi putut sa ii omoare ea daca e prima data si nu stia ce sa faca. Sunt unele insa care-i omoara si a doua oara, care pur si simplu nu stiu sa se descurce ca mama. Daca chiar ar fi asa, ar trebui sa o dati sau sa o mancati.

| boqdan19 explică (pentru puisor10dulce):

Da este prima oara... o sa vad si a 2 oara..cum o sa mearga..ms pentru raspuns.tongue

| boqdan19 explică (pentru RoxanaDenisa):

A avut la dispozitie toate lucrurile spuse de tine, masculul de aceeasi rasa, mana nu am pus-o pe ei..asta este.Ms pentru raspuns.tongue

| puisor10dulce a răspuns (pentru boqdan19):

Sunt fericita ca am putut sa te ajut!

| RoxanaDenisa a răspuns:

Nu toate iepuroaicele sunt bune mame pentru prima data, poate nici a doua oara. Succes!