| MishuCuc a întrebat:

BUNA TPU! la mine pe balcon un cuplu de gugustiuci si-au facut cuib.Au clocit ouale vreo 3 zile, dar cum au dat ploile au trebuit sa plece.Vazand ca nu mai vin, am luat ouale si le-am bagat intr-un bol plin de vata.Ce sa fac sa se cloceasca in continuare?

5 răspunsuri:
| Onio a răspuns:

Problema mare. Ai aici un link pe care se discuta tema cu detalii mai ample. Sper sa te ajute. http://www.animale.ro/forum/showthread.php? 35428-Gugustiuci!

| Lexuletz a răspuns:

Buna in primul rand ar trebui sa le pui ceva CALD atunci cand se nasc este foarte greu dar succes in continuare numai bine (app ceva cald insemnand o paturica sau sa le lasi sub o veioza sau si mai bine sa stai cate 10 minute pe zi sa le incalzesti cu mainile le freci asa putin ) sper ca te-am ajutat funda?smug puppy dog eyes

| Ukka96 a răspuns:

Eu sunt de acord cu lexuletx. Am trait aceasta experienta si pot sa zic ca a fost interesant, dar la 2 zile dupa ce au iesit din ou, din nefericire, au muritsad. Ai mare grijawinking

| Cretzzzu a răspuns:

Stai cu cwru pe ele rolling on the floorrolling on the floor

| PetriceGabriel a răspuns:

Nu se clocesc singure ouale laughing puneke pe calorifer sau pe ori unde altundeva unde e temperatura de ~35 40 grade celsius
si asteapta pana la timpul cand eclozeasa...