| Zeinbenet a întrebat:

Am gaini de trei ani de zile dar pana acum niciuna nu a clocit. Ce le pot face sa cloceasca?

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Un cocos?

| Felys a răspuns:

Nu clocesc toate gainile, daca sunt din alea de carne nu prea ai sanse, sunt anumite rase care cad closti.Cel mai simplu e sa iti cumperi o clocitoare daca vrei sa te apuci de crescut pasari

| Zeinbenet explică (pentru Felys):

Nu sunt de carne sant gaini normale de tara au si cocos nu stiu de ce nu vor sa stea

| Arthiom a răspuns (pentru Zeinbenet):

Amenajati un cuibar cu paie. Daca nici asa nu vor, nu stiu, toti cunoscutii mei care cresc gaini se plang ca pica cate 3-4 closti o data si stau pe oua si le strica.

| Elena9328 a răspuns:

Schimba cocoșul.

| Anon31241212 a răspuns:

Nu i place sa stea pe oua. Asa-s unele.