| LoveHHHHH a întrebat:

M-am decis sa adopt un caine,dar nu m-am decis inca...ce caine happy. Locuiesc la apartament, sunt un baiat de 16 ani cu o fire destul de calma si posibilitatea sa-l scot zilnic la plimbare, sa petrec timp cu el etc.
Va rog sa ma ajutati cu niste rase de caini potrivite pentru cele spuse mai sus!

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Atat timp cat nu ai o preferinta, poti opta pentru un pechinez/bichon/ rasele mici sunt indicate la bloc.
Indiferent de ce rasa ai alege, sa te bucuri de el si sa ai grija lui happy
O zi bunahappy

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Husky, Pitbull, Caniche, Beagle, buldog, pug.

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Bichon,Chihuahua,Pechinez,Beagle,dar cel mai bine ti s-ar potrivi un mops(pug)
Mops=Este calm,bun pentru apartament,nu este rau, nu este galagios, este lenes, dar daca vrei tu sa te joci cu el este deacort, îi plac plimbările.
Funda?

| Arisia a răspuns:

Ti-ai putea lua un bichon de oricare fel.Sunt foarte jucausi si veseli si te poti plimba cu ei oriunde.

| andreeamitrut a răspuns:

Eu zic sa-ti iei un rottweiler dar sunt plini de energie happy eu am acasa un rottweiler si e foarte cumunte si ascultator