| TheMusicBoy a întrebat:

M-am gandit, cum tot a venit vara si nu am nimic sa fac, sa fac bani din plimbatul cainilor. In primul rand, pot sa fac macar 20 de lei pe ora la 13 ani? Si in al doilea rand, daca pot asa ceva pe ce site sa pun anunt sau sa fac afise? Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

20 lei pe ora?! Pe bune?
Multi muncesc 8 ore pe zi și nu primesc atât.

| Sonia822 a răspuns:

Eu pot sa-ti spun ca exista sigur un site, pentru caini si pisici. Faci cont, ii poti plimba, dar in special caza pe perioade scurte, cat sunt plecati stapanii, 2 zile, 10 zile. Nu mai stiu cum se numea, dar intreaba pe Grupul Pisicarilor

| Sonia822 a răspuns:

Tariful e insa mare, gandeste-te ca unul care are 2000 salariul, studii superioare, responsabilitate, stres, primeste 100 ron pe zi, la 8-10 ore de lucru. Fara studii se ia minimum pe economie, deci trebuie sa ceri sub 10 ron pe ora. De 20 ron isi ia stapana o crema de fata. Sau, cine stie, incearca, poate ai noroc.

| chuckmanson a răspuns:

De ce ar da cineva bani să îi plimbi câinele? Mie mi-ar fi și frică să nu îmi răpești câinii! Asta ți-ar reuși în desene animate, dar mai mult ca sigur nu în realitate!

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

O să ai probleme cu câinii agresivi de pe stradă.O altă problemă în multe zone e că nu prea ai unde să arunci punguța cu caca, dar dacă nu srângi, riști amendă. Plus ca dacă nu e învățat cu botnița, riști amendă.

| împreunăfacembine a răspuns:

Bună,

Știu că în alte țări sau doar în unele părți ale unor țări se făcea asta, dar crede-mă că în România nu o să îți iasă, ci din contră, de la un anunț online ca acesta poți fi ținta multora a bătăii de joc.

Știu cum e să îți dorești să câștigi un ban în plus și chiar te felicit pentru asta, pentru că în ziua de azi majoritatea sunt răsfățați și nu știu cum se câștigă un ban.

Nu știu sigur, dar ai putea incerca pe la terase ca si servitor, dar s-ar putea sa nu reusesti nici acolo, deoarece chiar esti cam mic.

Eu zic sa te bucur de copilarie, ai tot viitorul in fata.

Toate la timpul lor.

Seară frumoasă!