| anita89 a întrebat:

m-am hotarat sa imi iau un catel dar trebuie sa aleg dintre Yorkshire Terrier si Bichon Maltese. Care este mai frumos? am inteles ca rasa de Yorkshire se fac uratii la maturitate

Răspuns Câştigător
| tdbmarius a răspuns:

Dupa parerea mea trebuie sa iti iei un caine care se potriveste cu caracterul tau.Intereseazate pe net de cele doua rase de cani si vezi de care poti sa ai grija mai bine si care ti se potriveste.Nu iti cumpara un caine doar ca arata frumos sau ca este jucaus.Cumparati un caine potrivit caracterului modului tau de viata.Vezi daca poti sa ai grija de el si data ti se potriveste.

2 răspunsuri:
| Damir_Naommy_1997 a răspuns:

Buna...dupa parerea mea, ambele rase sunt uimitoare. York Shire-ul are 2 varietati: Mici si foarte mici. Iti sugerez sa te interesezi

| bickabiia a răspuns:

Eu as zice sa iti ei un bichon maltese. este mult mai dragut din punctul meu de vedere.Eu am unul de 1 an si e inca adorabil, pe cand o prietena de a mea are Yorkshire si era intr-adevar dragut cand era mic dar acum nu prea imi mai place.