| Andre a întrebat:

Ce alegeti intre bichon maltese si yorkshire? ce rasa va place mai mult?

10 răspunsuri:
| Barbie331 a răspuns:

Yorkshire e cel mai dregut, daca iti iei yorkshire sa imi zici si mie de unde, dar sa fie pana in 30, hai 40, cel mult, imens de mult 50 de euro, da-mi un mesaj, acceseaza-mi profilul, vezi tu cum faci, sa imi zici si mie dar cel mai mult imi plac yorkshire!

| Emeraude a răspuns:

@Barbie331: hahah! Sa-mi zici tu mie unde gasesti Yorkshire la 50 de euro, ce sa mai vorbim de 30! Sa strangi 30 de euro in fiecare luna pana pe la 600-700 de euro si apoi te orientezi spre o canisa.
Tot ceea ce se vinde sub pretul asta sunt doar niste corcituri, ori animalute bolnave genetic, asa ca mai bine spuneti ca vreti corcituri, nu Yorkshire. Sper sa nu fiu inteleasa gresit, fiecare caine e special in felul sau, dar mor pe astia care zic ca isi cumpara Yorkshire cu 1 leu, cum e si @Dariutza, nu exista asa ceva. Daca vreti ceva scump, pregatiti banii, fratilor, nu asteptati pomana sau super-oferte, cainii nu sunt obiecte pe care sa le scoti la oferta dupa ce expira...
Eu am un Yorkshire de 6 ani, care a costat aproximativ 1000 de euro la vremea respectiva. Si nici la varsta asta nu are niciun fel de problema de sanatate...
Dar, fiecare face cum crede, e problema voastra daca vreti sa va bateti joc atat de voi, cat si de bietul animal.
Succes, pa-pa!

| ღm0tzataaღ a răspuns:

Nu pot sa aleg intre ei pentru ca amndou rasele sunt asa de sweet:X

| xtina a răspuns:

Bichon Maltese.

| NothingImportant200 a răspuns:

YORKSHIRE 100% eu am unul... e fata. E doolce. Eu am dat 1 leu pe ea.

| icsulescu a răspuns:

Depinde ce vrei de la un caine. Uite aici niste informatii: http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/rasa/bichon-maltese http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/rasa/yorkshire-terrier
si note date acestor rase.

| andra7664 a răspuns:

Yorkshire

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Bichon maltese:X
e asa draguut

| DyaDenysa a răspuns:

Buna! ti-am vazut intrebarea si cred ca cea mai buna rasa este yorkshire terrier este foarte responsabil ( numai daca il dresezi sa fie asa ) prinde foarte repede dresajul deci nu va fi nici o problema. Are o blana foarte frumoasa! si faza este ca nu prea ii cade! se adapteaza la orice mediu. Si celelalte optiuni fac parte din dresaji. PaPa!

| JulieBlack a răspuns:

Mie personal imi place mai mult yorkshire... Acum nu stiu depinde de tine care rasa iti place mai mult