| anonim_4396 a întrebat:

happy Mi.am cumpărat 2 perusi si toată ziua au stat speriați in colivie...apa nu au băut deloc, de mâncat au mâncat puțin. Nici intre ei nu se joaca...Au stat unul lângă altul dar nimic...nu se baga in seama..stau si se uita, parca ar fi împăiați. Daca le pun de pe youtube sunete de papagali mai ciripesc si ei, dar atat. Nu stiu ce se întâmpla cu ei... posibil sa fie așa paana se acomodează. Intrebarea mea este: Voi ați pățit la fel? Si cat timp le.au luat sa se acomodeze?

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pune-te în locul lor! Nu ai fi şi tu în stare de şoc?
Nu e nimic plăcut în faptul de a fi închis într-o colivie minusculă cu un alt nefiricit ca şi tine, speriat şi stresat, mai ales când tu poţi zbura şi asta ai face în mod normal.
Este un "hobby" foarte crud al umanităţii.

| Theodora292001 a răspuns:

Da, am patit la fel. Le-a luat cam 2-3 zile. E ok. O sa se acomodeze unul cu celalalt si cu casa. Le place muzica...toate tipurile. happy Sa-i stapanesti sanatos/sanatoasa!