| PuFiLiCi98 a întrebat:

Am cumparat acum 4 luni un mascul perus pui si azi o femela pui. I-am pus in aceeasi colivie, dar parca sunt agitati, ciripesc mereu si masculul n-are stare, o tot ciupeste usor de picior, coada si n-o lasa. Dar s-au si giugiulit la inceput. Se vor intelege? E posibil ca masculul sa no placa?

Răspuns Câştigător
| Paranormal12 a răspuns:

In primul rand si eu am perusi.In legatura cu,, ciupitul de coada, este de fapt de a arats femelei ca este atras prin curatara penelor(e ca si cum un baiat ii mangaie fetei parul) si acum depinde de femela daca ii intoarce favoarea. Daca da, peste 2/3 ani o sa ai pui de perus.:-P

1 răspuns:
| AnimalLover02 a răspuns:

E ceva normal si natural