| LostHeart a întrebat:

Mie imi plac mult animalele in special cainii dar parintilor mei nu...intr-un sfarsit l-am convins pe tata sa-mi ia un caine dar mama nu a fost de acord si l-au vandut... ce pot face ca sa accepte un animal de casa?

2 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Poti sa le explici ca a avea grija de un animal e o dovada de maturitate si responsabilitate. Si ca e dovedit ca un animal reduce stressul si aduce calitate vietii.
Poti cere un caine mic-micut, care sa nu fie foarte activ si sa treaca relativ neobservat. De exemplu Pug sau Whippet (care e foarte cuminte in casa).

| Bteen a răspuns:

Nu prea ai ce face. Daca s-a ajuns sa ai un catel in casa iar mama ta l-a vandut este clar ca e total impotriva lui.Imi pare rau, de obicei paritii stiu de ce este mai bine sa hotarasca ei.