| PsyhoChild a întrebat:

Buna TPU.
Nu stiu ce se intampla cu pisica mea. De cateva saptamani vine pe fiecare dimineata acasa plina de sange.Se vad urme de zgarieturi pe ea si acum are pe cap ca un fel de zgarietura de caine, gen asa 3 zgarieturi una langa alta.
Nu stiu ce sa mai fac ca mi-e mila de ea, e plina de bube.
Ea nu pare prea afectata, adica se comporta normal ziua dar v-am zis problema, vine batuta acasa.
Poate se ia la harta cu alte pisici dar in halul asta n-am mai vazut.
Ce medicamente imi recomandati sa-i dau sau cum ii pot trata ranile?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

No lasa sa mai iasa din casa si va fi bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal că se bate cu cineva, se zgârie și se gheraie! Eu îți recomand să mergi cat mai rapid cu ea la veterinar daca nu vrei sa pățească ceva, sa moară! Îți poți face un adăpost ascund în curtea ta daca nu are că poate noaptea se duce undeva sa se culce și da de câini și se bat pentru a ajunge acolo! Dar ai grijă, dacă nu o tratezi poate muri!

| BertescuIonut a răspuns:

Du.o la un veterinar fa-o bine dar dupa ce se face bine sa nu faci prostia sa o lasi pe afara nesupravegheata ca poate o bate iar alti pisici si ai dat banii degeaba tine.o si tu prin casa si cat ai chef sa iesi pe afara ia.o si plimb.o si pe ea sau nu stiu.