| Tryon a întrebat:

Salut, am un motan si o pisica mai mare care este mama acelui motan care are un an(cand zic pisica ma refer la mama motanului). Acum doua zile pisica a fatat, iar acea zi motanul se comporta foarte ciudat, era foarte suparat, manca dar parca ii era sila si speriat, stiu ca mama lui mereu il gonea de langa ea si pisicii mici si probabil de asta se comporta asa si motanul tot pleaca de acasa, rareori il prind ca sa ii dau mancare acasa. Astazi a lipsit si lipseste de 4 ore si n-a mancat prea mult ca l-am vazut sa doarma acasa doar dimineata si parea slabit, ieri cand a mai lipsit a fost la vecin, credeti ca e normal? Sau ca e bolnav si trebuie dus la veterinar? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Poti sa il duci la veterinar, dar eu cred ca e stresul de la faptul ca sunt pisoi in casa, si ma-sa il trateaza cu neicredere. Sigur, cand un motan cunoaste pisica, si cu atat mai mult cand se teme de ea, nu le face nimic puilor, dar in schimb simte un stres.

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Vezi ca motanii omoara toti puii la care ajung; toacmai de asta se poarta asa; fereste puii de el.

| Tryon explică (pentru minrest):

Nu am ce sa feresc, el nu indrazneste sa intre in casa singur

| minrest a răspuns (pentru Tryon):

Sper in curand sa se apropie de normal.

| Tryon explică (pentru minrest):

Acum cateva momente a aparut in curte, si l-am luat cat de repede am putut si I-am dat de mancare, din nou mai slab decat la inceput. Nu stiu ce sa zic de mancat mananca doar mancarea lui preferata, mancare de pisici, m uitat numele brandului, dar nu vrea sa bea lapte in nici un caz, sau sa manance altceva, ma tem sa nu fi bolnav, maine probabil o sa dsu o vizita la veterinar, noaptea asta o sa il tin in casa cu mancare si cu nisipul, pana acum a stat afara ca de obicei

| Tryon explică (pentru Tryon):

Multumesc pentru ajutor! Meriti o funda happy

| minrest a răspuns (pentru Tryon):

Poti sa il duci la veterinar, dar eu cred ca e stresul de la faptul ca sunt pisoi in casa, si ma-sa il trateaza cu neicredere. Sigur, cand un motan cunoaste pisica, si cu atat mai mult cand se teme de ea, nu le face nimic puilor, dar in schimb simte un stres.