| andrada207 a întrebat:

Ok, sunt in cautare de pisica! Initial am vrut sa imi iau un scottish fold blue, dar am aflat ca rasa e dispusa la mai multe boli si nu e prea jucausa... Deci caut o rasa frumoasa, jucausa, nedispusa la prea multe boli si ascultatoare...
Ma puteti ajuta?

FUNDA! =)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca norvegiana de padure, e ft draguta, pufoasa si jucausa.Deasemenea alte rase jucause de pisici sunt pisica siberiana, care se simte foarte bine in compania copiilor si sufera cand e lasata singura; pisica bengaleza; pisica angora turceasca(o rasa nobila, frumoasa, loiala). Jucause sunt de asemenea si rasa british short hair, sau cea siameza.Sunt prietenoase si cele Main Coon, doar ca ele cresc foarte mari, chiar 20 kg

| Jo17 a răspuns:

Pisica europeana happy

| Sarah2007 a răspuns:

De ce iti trebuie neaparat de rasa? Sunt multe pisici pe strada care sunt jucause, rezistente la bolii, iar cuminte nici o pisica nu e.