| Andreea26112001 a întrebat:

Peste cateva zile voi primi un catelus(rasa Shih-Tzu) si as vrea sa imi răspundeţi la urmatoarele intrebari:
1. Trebuie sa imi fac rezervare la medicul veterninar?
2. Cam cat ar costa fiecare vaccin, va rog sa mi le enumerati cu tot cu pret
3. Carnetul de sanatate si deparazitarea costa bani? Daca da, cat?
4. In timp ce.i fac vaccinurile am inteles ca nu trebuie sa.l scot afara, adica pana la ce varsta? Si cand merg cu el la veterinar pentru vaccinuri nu este nimic daca il scot atunci afara, nu?
Va rog mult sa.mi răspundeţi. M.am interesat si pe internet, dar nu sunt prea multumita de răspunsurile primite. Vreau ca cei care au caini si stiu, sa.mi raspunda.Astept raspunsurile voastre! Multumesc anticipat!
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| miruna16 a răspuns:

1. depinde unde te duci
2.depinde unde te duci iti propun sa te duci la un cabinet royal canin ca sunt mai iesftine vaccinurile sau daca nu cheama un veterinar care sa vina avasa vine foarte iesftin
3.carnetul nu costa dar deparazitarea ar costa 15-25 lei
4.nu ai voie sa il scoti afara pana cand iti zice medicul nu este o varsta anume dar cand te duci la medic nu este nimic numai sa nu il lasi pe jos.deci funda