| Andra22222 a întrebat:

peste o saptamana imi voi lua un bichon maltez deparazitat cu primul vaccin facut si carnet de sanatate. Dar as vrea sa stiu :
1) Cum il pot invata sa faca pe covorasul absorbant?
2) Ce ar trebui sa ii dau de macare? (Are 6 saptamani)
3) Daca plange noaptea, cum sa-l linistesc?
4) In cat timp se va adapta si ma va iubi?
5) Pot sa-i dau din cand in cand lapte de vaca?
6) La ce varsta as putea sa-i fac prima baiță?

3 răspunsuri:
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

1.Cand face pipi pune-l pe covor dar daca se întampla sa isi faca nevoile pe podea atunci îl certi
2.Ce mănânci tu îi dai si lui, dar nu îi da oase pana ce nu face o luna sau doua pentru ca nu poate sa le mănânce si se poate îneca.
3.Du-te la catel liniștește-l si stai cu el pana adoarme dupa ce a adormit du-l la locul lui si nu fa gălăgie
4. Daca îi oferi multa afectiune se va obisnui in 2-3 zile.
5.Da
6.O luna sau doua, dar ai grija pentru ca ei se sperie de apa când vrei sa îi clătesti, trebuie sa îl tii pentru ca va da sa fuga
Funda?

| AKARA0 a răspuns:

1) Cand face pipi pune-l pe covor
2) Lapte
3) Cainii nu plang
4) O luna, doua
5) Da
6) Oricand

| Andra22222 explică:

Am uitat sa mentionez ca acord fundita!