| anonim_4396 a întrebat:

Pisica mea este racita de cateva zile si nu vrea sa manance, ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Tu cand esti racit ce faci, mergi la medic si iei medicamentele prescrise, cu animalul e acelasi lucru doar ca difera medicul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi cu ea la medic. Raceala la ele se agraveaza pe zi ce trece si tratamentul o sa necesite mai multe zile. O sa-i faca medicul tratamentul necesar, poti sa-i dai sa manance mancare umeda pentru ca nu mai are simtul asa dezvoltat cand e racita si apa cu o seringa ca sa nu se deshidrateze. Eu la al meu ii fierbeam si piept de pui cand era racit si la inceput ii bagam eu in gura pana dadea el de gust ca sa vrea sa manance.

| Maria1100 a răspuns:

Pai poti merge la veterinar. Daca nu poti ajunge la vett. ii poti face o supa de legume necondimentata. Si eu dai fortat sau daca bea apa va bea si supa.

Fundaa? Plss