| ooli90 a întrebat:

Puteti sa mi spuneti cate tipuri de rase de caini ciobanesti exista?

Răspuns Câştigător
| beautifulkiss a răspuns:

Buna pai ciobanesc caucazian,mioritic,german,carpatin,de berna,belgian(mai multe tipuri de belgian),australian,alsacian,asiatic,de bucovina,elvetian,englezesc,francez,japonez,olandez,siberian,scotian,romanesc,spaniol, saint-bernard, tibetan, terranova, unguresc.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

5 răspunsuri:
| Puffulets a răspuns:

Din cate stiu: romanesti, germani, mioritici, carpatini, caucazieni, ciobanesc de rusia meridionala, australian, ciobanescul polonez Lowland, ciobanesc englez, ciobanesc de Tatra, ciobanesc de Pirinei.

| floresdemayo a răspuns (pentru Puffulets):

ai uitat de... ciobanesc bucovinean.

| Puffulets a răspuns (pentru floresdemayo):

E bine ca l-ai spus tuwinking

| floresdemayo a răspuns (pentru Puffulets):

Da, dar ar fi o nedreptate sa nu-ti dea fundita buclucasă. Cate una pentru fiecare ciobanesc pe care l-ai amintit! Corect, nu? Deci meriti 11 funde ( ooli90 iti ramâne datoare laughing )

| Puffulets a răspuns (pentru floresdemayo):

Asa-i asa-ilaughing