| AsAndreea03 a întrebat:

Buna TPU:*
[scuzati categoria]
Am si eu o intrebare devil
Cum pot face print screen pe o pagina de Facebook
Eu folosesc Mozilla Firefox. Are idee cineva cum pot face?, Binenteles am si Google Chrome! Cel mai bun raspuns primeste Funta
Bye!

Răspuns Câştigător
| тeddyвeαr a răspuns:

Apesi butonul Prt Scrm Sys Rq de pe tastatura, te duci in paint, apesi Ctrl + V si apoi apesi pe X[de sus de la programul Paint] si iti zice daca sa salvezi, iar tu dai YES.

4 răspunsuri:
| Elliana534 a răspuns:

La tastatura ai un buton numit Print Screen SysRq ceva gen apesi pe el. Intre in paint apesti Ctrl + V si dai decupare la aceea poza. Copy la ea paste in alta fereastra paint si gatahappy

| eandopuncttk a răspuns:

Nu conteaza browserul.
deschizi pagina care doresti sa o fotografiezi. si vezi pe tastarura deasupra butonului insert e prinscreen. tii apasat...4.5 secunde pe el.
apoi deschizi un paint sau un photoshop si acolo new... si dai paste
succes

| MeinSieg a răspuns:

Huh? Din cate stiu nu conteaza browser-ul. Eu folosesc metoda "manuala": apesi pe butonul Prt Scr Sys Rq de pe tastatura. Fireste sunt si diferite programe: poti face doar o portiune etc. Eu raman la manual.

| ArTuR10 a răspuns:

Eu folosesc PhotoScape fiindca imi trebuie si pentru a modifica foto. dar foloseste mai bine foloseste Alt+Print Screen si inti in Paint si apesi Ctr+V.Succes!