Întrebare recomandată | andreiboss31 a întrebat:

Care e diferenta dintre Mozilla Firefox si Google Chrome.

Răspuns Câştigător
| c??c??? a răspuns:

Buna.

Pai, Google Chrome este mult mai rapid decat Mozilla Firefox.

Pentru mai multe informatii : http://www.giz.ro/......ser-14064/

Pa, pa. :-h

25 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Mozilla Firefox din punctul meu de vedere e mai bun decat Google Chrome la securitate si la viteza e bun acum depinde internetul si calculatorul tau!

| aLL3xandra97 a răspuns:

Mozilla Firefox e rapid iar Google Chrome e mai lent ca Explorer.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Ambele sunt browsere. Diferente nu ar fi decat ca Google Chrome are o pagina cu aplicatii, asta pe langa extensii iar Mozilla Firefox nu are acea pagina. Are doar cu extensiile (add-on-urile asa cum li se zice in Firefox). Si bineinteles mai difera si optiunile sau setarile browser-ului dar si aspectul lui. Cu Mozilla Firefox si Google Chrome faci practic aceleasi lucruri, si anume, navighezi pe internet. Daca ai pus aceasta intrebare eu cred ca nu stii ce sa alegi intre aceste doua browsere. Ei bine, alegi browser-ul care iti merge tie mai bine pe calculator.
In caz ca nu stii ce inseamna extensie (add-on) iti zic eu. Sunt "adaugiri" sau functionalitati in plus pentru browsere, care le fac mai utile. Spre exemplu, cu o anumita extensie sau add-on poti descarca videoclipuri de pe YouTube. Ceea ce in mod normal fara aceste functionalitati nu puteai face. Extensie si add-on inseamna acelasi lucru. Doar ca in Google Chrome si Opera sunt denumite "extensii", in alta parte se numeau "plugin-uri" iar in Mozilla Firefox se numesc "add-on-uri".

| bloodyhell a răspuns:

Chrome e mai bun

| AtomiX a răspuns:

Mie cel putin nu mi-a placut deloc Google Chrome.da, merge repede, intra mai repede pe Google, dar cu timpul incepe si se blocheaza flash playeru'..adica nu poti sa te uiti la youtube, sa te joci, sa vezi filme online si trebuie sa'i dai restart la pagina etc. daca vrei un browser bun (sau mai bun cel putin decat Google Chrome sau Mozilla) poti incerca Operawinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt doua browsere diferite, incerca le si vezi care te multumeste.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Mozilla e mai bun.

| tteo92 a răspuns:

Difereta e ca Chrome, are cateva aplicatii instalate, pe care nu le are si mozilla, de ex Adobe flash player, nu mai trrebuie sa instalezi separat ca la mozilla. Si pe langa asta are si mai mare viteza de navigare.

Răspuns utilizator avertizat
| SkyIsMyLimit a răspuns:

Google Chrome si Opera..si Safari deschid paginile mai repede.Cel putin mie Mozilla firefox si Internet Explorer imi merg asa de bine incat imi vine sa imi arunc calculatorul pe geam!

| Cristiana_3603 a răspuns:

Peste tot aud ca Google Chrome e mult mai rapid decat Mozilla Firefox dar la mine este tocmai invers, de abia daca se incarca Google Chrome sad

| Cristian29 a răspuns:

As spune ca Chrome este putin mai rapid la lansare dar Firefox este un browser mai finisat decat el, diferenta de viteza este cam aceiasi.

| emma12341 a răspuns:

Google Chrome e mai rapid ca Mozilla, deschide ferestrele mai repede. happy

| Pappi a răspuns:

Chrome e mai rapid, si iti recomand C H R O M E tongue

| GreenVegas a răspuns:

Google Chrome e mult mai bun si gatawinking

| Cristiyang a răspuns:

La mine e invers chrome merge greu de toooot! si mozila ruperolling on the floor nu stiu de cerolling on the floor)

| Cristiyang a răspuns:

Tot mozila e mai bun cand bag chrome merge rauuu dc?rolling on the floor

| RazvanNikolas1994 a răspuns:

Google Chrome funcţionează mai rapid decât Mozilla Firefox, are traducere şi un look super.

| MissBaW a răspuns:

Poi la Google Chrome intri direct in Google si ii mai rapid ca Mozilla.

| suntserios a răspuns (pentru MissBaW):

Habar nu ai ce e ala un bowser asa e?

| DjoKeR31 a răspuns:

Pai de pe Mozila Firefox iti intra cam 2% virusi, iar pe Google Chrome iti intra cam 23% virusi.Eu am avut numai Google Chrome si am avut PC-ul plin cu virusi si a trebuit sa imi reinstalez windows-ul ca sa nu mai am atatia virusi.Asa ce te sfatuiesc sa folosesti Mozila Firefox pentru ca este mai bun si mai rapid.

| butterfly31 a răspuns:

Salut.
Dupa parerea mea, Google Chrome functioneaza cu mult mai repede decit Mozilla Firefox.Intram si eu pe Mozilla, mergea cam grelut. Apoi am vazut la o prietena de-a mea, ca intra in Google Chrome si navigheaza pe el fara nici o problema. Acum si eu mi-am instalat Google. Iti sugerez si tie.

Sper ca te-am ajutat cu ceva.

| CriStiNaBiTza a răspuns:

Pai la mine, mozill firefox merge mai bine si mai repede decat google chrome. deci, dupa parerea mea mozilla firefox este mai bun decat google chrome

| Catalanul18 a răspuns:

E mai usor de inteles, e totul tradus, merge super repede, si are si o gramada de teme frumoase care sa iti placa!

| 1226myrcea a răspuns:

Chrome-ul coxeaza mult placa grafica si memoria RAM. firefox e mult mai echilibrat din punctul asta de vedere. si sa fim intelesi, viteza de incarcare a paginii nu depinde numai de ce fel de browser folosesti, depinde foarte mult si de conexiunea la net, depinde foarte mult in general de configuratia per ansamblu a calculatorului. parerea mea e ca firefox e mult mai "folosibil" pentru browsing decat chrome.