| xRainyDay a întrebat:

Să zicem că :

Un om uită poarta deschisă. Pisica lui iese afară pe poartă deşi a fost certată pentru a nu ieşi, o maşină o loveşte şi moare. Cel care trebuie să aibă grijă de casă era la o mică "plimbare".

Cine e devină pentru moartea pisicii?

Răspuns Câştigător
| ღElyaღLoveKpop a răspuns:

Ala care era la plimbare e de vina pentru ce s-a intamplat, nu trebuia sa o certe ca nu avea sens, ca animalele uneori nu inteleg ce spune stapanul sau cine are grija de ele, si uneori animalele se sperie daca tipi sau le certi si nu iunteleg de ce le fac asta.Pe scurt ar trebui sa aiba mai multa grija de animale si ar fi trebuit sa o incuie in casa.(sau poate asta a fost din neatentia stapinului sau ingrijitorului respectiv) Sper ca tea-m ajutat happy

1 răspuns:
| Shatteredx a răspuns:

Pisica e de vina.