| aandreutsaa a întrebat:

stiti eu as vrea sa am si eu un animalut. eu stau la bloc dar am vrut un hamster dar mami nu ma lasa si nici un catelus. ea zice ca papagal ma lasa dar mie nu imi plac mie imi place ceva ca si catelusi sau hamsteri. ce imi spuneti voi? ce mi-as putea lua?(in afara de pisici) dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Cherilyn a răspuns:

Poti sa iei o Chinchilla happy
Sunt incredibil de active si energice, obosesti numai uitandu-te la ele.
Poti sa le dai drumul prin casa, se plimba, se catara pe mobila, sunt foarte simpatice, si nici nu sunt prea scumpe happy
Succesbatting eyelashes

| aandreutsaa explică (pentru Cherilyn):

Nu stiu ce este aia dar eu as vrea ceva asa nu stiu mai micut happy

| BEmanuel87 a răspuns (pentru aandreutsaa):

Da' acum, ca ti s-a adus in vedere chinchilla, te-ai chinuit macar sa vezi cum arata? Am inteles ca nu stii, da' chiar un search pe net nu poti sa dai? E un animal micut, asa cum vrei tu.

| Cherilyn a răspuns (pentru aandreutsaa):

Cauta pe google. Au dimensiunile unui iepuras si au codita in sus happy Sunt tare adorabile.

| aandreutsaa explică (pentru Cherilyn):

Pai m-am uitat dar seamana cu un soricel si mamei mele nu ii lace ca asa imi loam un hamster pitic ii ador dar mami zice ca nu ii suportahee hee

| Cherilyn a răspuns (pentru aandreutsaa):

Offf, mamele astea laughing
Dar ce varsta ai?

| BEmanuel87 a răspuns (pentru aandreutsaa):

E mai mare decat un hamster. E aproape de dimensiunea unui iepure.

Scuza-ma ca te intreb, dar crezi ca o musca ar reusi sa indeplineasca criteriile de pretentiozitate ale mamei tale? Ma gandesc ca ai cam exclus animalele din toate categoriile. Io stiu... ai putea sa incerci sa-ti iei o libelula thinking

| aandreutsaa explică (pentru Cherilyn):

13happy

| Cherilyn a răspuns (pentru aandreutsaa):

Multi inainte.
Atunci, cred ca un porcusor de Guineea ar fi numai bun pentru viata de apartament. Sunt tacuti si nu au nevoie de prea mult spatiu. Documenteaza-te despre ei.
Daca nici asta nu-ti convine, atunci ma dau batuta laughing

13 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Ar trebuii sa ii explici mamei tale ca hamsterul se tine in cusca, deoarece daca il lasi liber va fugi.
Iati pestisori sau broasca testoasa.
Daca nu, mai asteapta 2-3 ani pana esti mai mare si esti mai capabila sa ai grija de un animal.
Succes si o zi placuta! happy

| frumushika09 a răspuns:

Poti sa-ti iei o veverita(am vrut si eu, sunt foarte jucause) sau iepure, dar e mai lenes

| Cosminutzz22 a răspuns:

Poti sa-ti iei exemplu:o testoasa micuta si eu stau la bloc si am una nu-ti face griji este micuta mananca multa varza, legume si chiar si unele fructe cum ar fi:lebenita vorbesc serios mananca, a si inca ceva nu ai multa treaba cu ele adica sunt simpatice si nu cauzeaza(creaza probleme)cum ar fi sa te muste sau sa mearga ea prin bloc prin camere si sa urce pan pat sau nu stiu eu unde bine ea s e pliba cam doar printr-o camera.este simpatica...
Succeshappy
fundita(funda)happy?
Pa.

| Missperfecta a răspuns:

Buna iti poti lua :un agvariu cu pesti, un papagal, chinchilla dar daca mama ta nu e de acord si se razgandeste eu iti dau niste site-uri cu caini de talie mica foarte ieftini:http://www.aaz.ro/vanzari/21/bichon-ieftini
http://www.caini-pisici.com/index.php?page=anunt&idanunt=8817
http://www.catei-de-vanzare.ro/ sper sa te decizi! Succes:-*! Funda?